Чернівецький обласний центр Служби крові відмовляється від масових днів донорів і переходить на кероване донорство.
Донорство завжди сприймалося проблемою самих хворих та лікарів. Але нова модель служби крові вимагає абсолютно нових підходів.
- Ми помітили, що в дні донорів банк крові іноді вдавалося поповнити на 70% ІІ-ю групою крові, хоча потреба була в І-ій. Або ж терміново приходили здавати кров родичі хворого - виснажені, знервовані. Таких було 95%, - каже Анжеліка Каланча, в.о. головного лікаря Чернівецького обласного Центру служби крові. - Щоби змінити ситуацію, звернулися до керівництва Буковинського державного медичного університету з пропозицією співпраці. Зрозуміли, що донорство повинно бути чітке і планове, з поповненням тієї потреби в компонентах крові, яка виникає. Провели просвітницьку роботу через студпарламент та волонтерів, роз`яснили студентам-медикам, чому їхня кров настільки важлива. І вже незабаром молодь почала приходити здавати кров. Більше того: за 5 років такої роботи нам вдалося сформувати ядро донорів, які передають цю традицію від випускників до першокурсників.
Тепер велика кількість донорів - це студенти, молодь. Таким чином, по-перше, зменшилося навантаження на родичів хворих, яким потрібна кров, а по-друге, Центр крові почав заготовляти компоненти крові лише в тих об`ємах, які необхідні, і викликати донорів тоді, коли у цьому є потреба.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами