Призов на строкову службу торкнеться офіцерів запасу, які закінчили військову кафедру. При цьому військова мобілізація поки не планується
Про це журналістам Інформаційного агентства АСС розповіли на брифінгу у Чернівецькому обласному військкоматі.
Протягом травня офіцерам запасу вручатимуть повістки, це не на призов, це запрошення з'явитись у військкомати, зареєструватись, уточнити дані та пройти медогляд.
Призову підлягають громадяни України до 43 років, які пройшли повний курс підготовки офіцерів мають вищу освіту та звання офіцер запасу.
Наприкінці травня буде наказ, який визначить кількість офіцерів запасу та спеціальності, які має надати наша область.
Щорічно 9-10 тисяч українців отримують військове звання на військових кафедрах своїх університетів. Якщо раніше військова кафедра давала звільнення від строкової служби, на даний момент ситуацію планують кардинально змінити – призивати чоловіків віком до 43 років на півтора року в армію зі збереженням робочого місця.
Нещодавно, нагадаємо, Президент підписав Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби". Згідно з документом військові, які підписали контракт і в особливий період не мали права звільнитися зі Збройних Сил, тепер зможуть повернутися додому.
"Це дозволяє вам завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому", – пояснив президент своє рішення підписати Закон.
Чернівецький військовий комісар також розповів, що зараз вводиться єдиний реєстр, куди заносяться усі дані про громадян і такий реєстр буде використовуватись на кордоні.
Нагадаємо, за ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі строком до трьох років. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.
Як говориться в законі про військову службу, призовникам належить разова матеріальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів (3200 гривень). Крім того, належить матеріальна компенсація, якщо під час служби солдат загине (гроші отримають батьки), або отримає інвалідність.
Відповідно до закону, роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03. 1992 р. № 2232-XII).
Довідково: Перші три хвилі військової мобілізації пройшли ще в 2014-му. Тоді на службу призвали понад 105 тисяч українців. У 2015-му, як заявляв міністр оборони Степан Полторак, мобілізували близько 104 тис. осіб. Мобілізація проходила 210 днів у три етапи (четверта, п'ята і шоста хвилі). Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, всього з 2014-го року призвали 210 тисяч українців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами