Чернівчанам презентували проект Safe Space — безпечний простір. Його ціль — об'єднати міських підприємців, діячів чи митців ідеєю толерантності до: членів ЛГБТ-спільноти, людей з інвалідністю, з відмінним кольором шкіри чи з будь-якою іншою ознакою, яка, часом, стає причиною дискримінації.
"Кожна людина може бути дискримінована за будь-якою ознакою і будь-де. У медичних установах, у школі, на роботі, — розповідає Софія Лапіна, співзасновниця проекту. — Наприклад, був випадок: хлопець працював у супермаркеті на касі. Його роботодавець дізнався, що він гей, прибіг просто серед зміни, коли хлопець пробивав товари, і привселюдно закричав: "Вставай і йди звідси, ти тут більше не будеш працювати!".
С. Лапіна стверджує, що за міжнародними дослідженнями, кожен 10- 12-ий громадянин — представник ЛГБТ.
"ЛГБТ представляють від 4 до 8% від загального населення всюди, незалежно від міста чи країни. Просто десь вони почуваються комфортно, а десь вони не можуть бути відкритими через страх, тому здається, що їх немає. У Чернівцях, до прикладу, вони працюють в усіх сферах послуг: це і фотографи, і політики, і журналісти, і оператори, і водії тролейбусів", — каже С. Лапіна.
Проектом Safe Space організатори сподіваються створити у Чернівцях толерантний простір. Вони закликають представників різних сфер послуг міста долучатися до проекту і показувати, що вони проти дискримінації.
"Проект орієнтований не лише на членів ЛГБТ, але й на інші вразливі групи: люди іншої національності, іноземці, які приїхали до Чернівців навчатися чи працювати. Ми можемо надати первинну, вторинну юридичну допомогу, співпрацюємо з поліцією, можемо відстоювати права дискримінованих у суді", — продовжує Софія Лапіна.
На сьогодні у Чернівцях проект підтримують вже 11 організацій: це і бари, і магазини, і громадські ініціативи. Головний партнер проекту — патрульна поліція Чернівців.
Юлія Доліба, речниця патрульної поліції Чернівців: "Поліція підтримує вразливі групи. Хоча у штаті їх толерують не всі, ми над цим працюємо. Для поліції права людини перш за все".
Загалом же, за даними опитування, проведеного засновниками проекту, більше 50% чернівчан вважають, що заклади підтримки дискримінованих місту не потрібні. Ще 20% не розуміють, навіщо такі проекти впроваджувати. Водночас, 40% містян вважають, що проект повинен працювати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами