Пацієнтів медичному закладу не бракує. Тут обслуговуються діти та дорослі з декількох сіл, функціонує денний стаціонар. Однак медикам окрім догляду за пацієнтами, доводиться і власноруч ремонтувати приміщення.
Юлія Стрижак прийшла із дітьми на обстеження до Лужанської амбулаторії. Каже: тутешніми медиками задоволена, а от в самому приміщенні – дискомфортно.
Читати ще: Амбулаторія в Лужанах отримала гуманітарну допомогу (ВІДЕО)
Юлія Стрижак, пацієнтка: Ми обслуговуємось тут, умови такі не дуже, але нам подобаються лікарі. Тут й так видно, що потрібен ремонт
Завідувачка амбулаторією показує приміщення, яке для пацієнтів зачинили. В колишній реєстратурі почала прогинатись стеля, її підперли стовпом. Сама реєстратура тісниться у коридорі. І так – вже 4 роки поспіль.
Оксана Юрійчук, завідуюча Лужанською амбулаторією: Чотири роки тому внаслідок снігопадів стеля почала просідати, і ми змушені були тимчасово перенести реєстратуру в коридор.
Десятками років це раритетне приміщення , зведене ще за часів Австрійської імперії, не бачило капітального ремонту. Латати діряві стіни медикам доводиться власноруч.
Наталія Білюк, молодша медсестра: Десь підлогу підфарбували, а отут сама замащувала, я ж не майстер, замастила, щоб не було дірки.
Місцеві будівельники вже розробили проект ремонту споруди. Вартість робіт – майже 4 мільйони гривень.
Володимир Карвацький, директор будівельної компанії: Останній ремонт робили ще у 60-х роках, прогнила каналізація. Треба замінити сантехніку, електрику. Розроблений проект , все вирішується в коштах.
В обласному департаменті охорони здоров’я відповідальність за стан будівлі покладають на районну владу.
Оксана Андрієць, керівниця департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА: Ми сподіваємось на розуміння районної влади Кіцманського району. І ми сподіваємось, що це питання буде вирішено. Надання медичної допомоги має відбуватись у повноцінних умовах, які би відповідали не лише санітарно-гігієнічним нормам.
За останніх два роки медичні заклади у багатьох селах цього району були відремонтовані. У 2018 році дійде черга і до Лужанської амбулаторії , переконують чиновники.
Мирослав Заліщук, головний лікар комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги»: Гроші вишуковуються, наприкінці року зроблено проектно-кошторисну документацію і експертизу, потрібно це проплатити і потім будемо подавати у Міністерство регіонального розвитку.
Та поки що понад двом десяткам медиків Лужанської амбулаторії доводиться обслуговувати пацієнтів в існуючих умовах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами