Українська, німецька, російська, австрійська, швейцарська та польська поезія - у Чернівцях стартував VI міжнародний поетичний фестиваль Мерідіан Черновіц. На фестиваль завітали 35 іноземних та українських авторів, які представлятимуть 9 країн світу.
Розпочався фестиваль традиційно у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Організатори оголосили про старт уже шостого за рахунком фестивалю.
Євгенія Лопата, директор фестивалю: «Мені здається, меридіан Черновіц, знову ж таки, як і інші міжнародні фестивалі в Україні, гарний приклад того, що навіть в часи складні економічно, соціально та в часи військових дій. Культура, вона ніколи не переживає занепад, а навпаки посилюється, розвивається затверджується, таким чином підтримуючи людей в один із найскладніших часів, які переживає наразі наша держава».
Почесний консул Австрії в Чернівцях зазначає, що цей фестиваль важливий як для Чернівців, так і для усієї України.
Сергій Осачук, печесний консул Австрії в Чернівцях: «Вже потрібні пальці 2 рук, щоб рахувати, який це фестиваль. Це є виключено справа громадянського суспільства, це я виключно приватна справа, це є виключно результат того, як люди здатні об’єднатись і творять сучасну культуру України, яка є в прямому діалозі з культурою світу і Європи».
Неофіційно відкрила Мерідіан Черновіц Незалежна Театральна Лабораторія перформансом «Метаморфози пана К.» ще вчора ввечері. Ця вистава – спільний проект українців, чехів та австрійців.
Олег Мельничук, режисер перформансу: «Вони поєднані всі долею ,напевно, Франца Кафки, відчуття себе чужим, в цьому світі. Таке відчуття, напевно, яке наскрізь всі ці твори ,які увійшли до вистави, відчуття недолюбленості з дитинства, відчуття такого холоду від суспільства, від сім*ї, від всіх оточуючих, байдужості».
Дискутували на фестивалі про культуру на тлі війни. Війна – потужний емоційний поштовх для рефлексій і творчості, кажуть автори. І запитань щодо теперішніх подій в них більше, аніж відповідей.
Сергій Жадан, письменник: в мене є ряд питань. Деякі із них адресовані конкретно політикам, я їх не хочу озвучувати. Я загалом схиляюсь до думки, що письменники повинні далі говорити і писати, бо це частина опору. Хтось це робить зі зброєю в руках, а хтось – із комп’ютером.
Попереду у програмі фесту ще два дні – презентація нових поетичних збірок, поетичні читання, зокрема на Єврейському кладовищі, показ фільмів та концерт“Музика поезії”. Вокальні композиції Валентина Сильвестрова на вірші українських та російських поетів-класиків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами