У залах геолого-географічного відділу природничого музею ЧНУ зібрано величезну колекцію мінералів, корисних копалин з усього світу.
Привертає до себе увагу колекція з найкращими мінералами-самоцвітами. З ними здавна пов'язана уява про щось цікаве, незвичайне, містичне. Це і аквамарини, аметисти, бірюза із Бірми та Таджикистану, кристали рожевого кварцу, турмаліну, опали вогняний і благородний, золотистий топаз, бурштин.
Нагадаємо: У Чернівцях можна побачити 27-метровий кістяк найбільшої тварини в світі (ФОТО, ВІДЕО)
Заслуговує на увагу колекція стразів найбільших діамантів світу, з відповідною їх формою та величиною, виготовлена з кришталевого скла.
Колекція викопної флори та фауни Чернівецької області нараховує близько 100 експонатів. Це відбитки водоростей, молюсків, скелетів риб та інших організмів.
Тут є бивень мамонта, зуби та фрагменти кісток цього ссавця, знайдені у Чернівецькій області ще за австрійських часів, роги оленя плейстоценового періоду, рештки печерної гієни й інша фауна з печери Буковинка, кості печерного ведмедя із Західного Кавказу.
Зацікавлює і корал-мозковик – гарний мінерал органічного походження.
Завідувачка природничого музею Ірина Годзінська розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС про те, що На базі наукових експозицій і навчальних колекцій у геолого-географічному відділі викладачами університету проводяться заняття для студентів географічного, біологічного та хімічного факультетів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами