Такі результати досліджень, проведених науковцями Чернівецького державного медичного університету. Порівнявши статистику з Києвом, Тернополем та Запоріжжям, з`ясувалося, що найбільше дітей-гіпертоніків саме у Чернівцях.
Чернівецькі науковці обстежили 800 школярів віком від 7 до 18 років. Скринінг проводили в сільській школі, у школі райцентру та у ліцеї та школі Чернівців. Спеціально придбали мобільний електрокардіограф, чотири манжети для тонометра – для немовлят, дошкільнят і школярів. Це дуже важливо, бо, перетиснувши ручку дитинки манжетом для дорослого, не вдасться отримати об`єктивних даних.
У день обстежували по 70 дітей. При чому тиск вимірювали тричі, з перервами, аби мінімізувати похибку.
- Ми виявили, що 13% обстежених дітей мають ожиріння, а понад 18% - підвищений артеріальний тиск, - розповідає Юрій Нечитайло, доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ. - Зокрема, у семикласниці з сільської школи виявили тиск 140 на 200 мм рт.ст. При чому сама дівчинка цього не відчувала, батьки також не знали. Звісно, більше дітей з гіпертонією серед тих, хто має ожиріння. Також страждають від підвищеного тиску ті, хто мають патологію нирок. Окрім того, в результаті дослідження з`ясувалося, що в кожного десятого школяра є аритмія.
Найбільше дітей-гіпертоніків серед чернівецьких школярів, найменше – серед жителів райцентру. Медики це пов`язують зі способом життя. Зокрема, у селах недостатньо спортивних майданчиків, спортивних гуртків, тому в дітей обмежена рухливість. Серед сільських учнів високий тиск – не дивина.
Практично не страждають від гіпертонії діти з районних центрів – тут і майданчики є, і пришкільні стадіони, і гуртки різноманітні.
А от чернівецькі школярі цікавляться лише телевізором, комп`ютером та планшетом. Мала рухливість спричинює ожиріння, а звідси – і гіпертонію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами