Біля парку «Жовтневий» облаштують парковку. Вже в понеділок почнуть викорчовувати дерева.
В програмі «Суть Речей» начальник інспекції з благоустрою Чернівців Сергій Обшанський зазначив, що боротися з порушниками було б легше, якщо б штрафи за порушення підняли хоча б удвічі.
Сергій Обшанський: Щотижня приходять порушники, ми слухаємо їх, а вони слухають нас. Штраф для фізичних осіб від 340 до 1360 гривень, якщо юридичні - від 850 до 1700.
Людмила Григорчук: Розмір штрафу достатній, щоб задуматися?
Сергій Обшанський: Він більше зобов’язує, але розмір штрафів я би збільшив. Хоча б удвічі. Це має бути законопроект, адмінкодекс, тут наші повноваження обмежені.
Людмила Григорчук: Якщо говорити за місячник прибирання, то де найбільше роботи?
Сергій Обшанський: Багато роботи в парку «Жовтневий». Та частина, де не дуже розвинута. Прибережна територія річки Прут, там, як завжди, Онколікарня, там ззаду є парк. Це ті території, які нічийні, не прикріплені до жодного підприємства.
Людмила Григорчук: Людей вистачає?
Сергій Обшанський: Є громадські організації, які до цього дійства долучаються, які хочуть, щоб природа очистилася від сміття. От 23 квітня буде всесвітня акція, буде залучено 250-300 активістів. Слухач. Іон. Мене цікавлять парки в Чернівцях. Наскільки можна і «Жовтневий» і «Шиллера» розвинути? Може там міні зоопарк зробити. Сергій Обшанський: Вольєр, діти, зоопарк, це не робота інспекції, але я звернуся з вашою пропозицією до міського голови. До мене, як до чиновника, можна звертатися по любих питаннях, навіть, якщо воно не входить до моєї компетенції, але я знаю підприємства, організації, які зможуть допомогти. Ми можемо звернутися з листом-проханням. А по другому питанню, то в парку «Жовтневий», там велика проблема, нема де паркуватися тим, хто приїжджає на відпочинок. Ми провели переговори з одним підприємцем, який займається підприємницькою діяльністю і вже з понеділка 28 березня, на вулиці Пилипа Орлика, колишня Гайдара, Зелентрест приступає до викорчовування дерев, всього на всього 10, і там будуть парко місця для автомобілів. Там все вже погоджено. Міський бюджет потратить 0 гривень, 0 копійок. Все зробиться за рахунок підприємця. Місто тільки зріже дерева, а підприємець все облаштує.
Людмила Григорчук: Там буде платна стоянка?
Сергій Обшанський: Згідно закону України, це входить у благоустрій парку, там не буде платна стоянка.
Людмила Григорчук: Облаштування парку Шиллера…
Сергій Обшанський: В період місячника благоустрою, до прибирання парків ми долучаємо студентів, громадських активістів. «Шиллера» потребує найбільше роботи. Там велика територія і він межує з приватними оселями, деякі нерадиві адмінпорушники дозволяють собі скинути сміття, вивозять машинами величезними, Камазами. Ми їх ловимо, штрафуємо.
Людмила Григорчук: Вдається ловити?
Сергій Обшанський: Вдається. І люди змінилися вже трохи. Звертаються до мене у Фейсбук, висилають фотографії і допомагають знайти порушників.
Людмила Григорчук: Якщо говорити про парк «Шиллера», у вас є бачення, як зробити так, щоб парк «Шиллера» став більш облагородженим, улюбленим?
Сергій Обшанський: Якщо буде прийняте рішення департаментом містобудівного комплексу, чи Олексієм Каспруком, то цим мають займатися відповідні організації, які надають послуги по паркам. А поради ми могли б дати, як інспекція. Зараз, наприклад, модно займатися спортом. Може там облаштувати щось для велосипедів, щоб дітям було де кататися, хто любить гірські види спорту, то можна придумати. Це все треба робити, однозначно, Чернівці розширяються, до нас приїжджають люди, їм треба десь відпочивати, а у нас тільки дві зони відпочинку. Парк «Жовтневий» і парк «Шевченка».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами