Будь яка дитина може загубитися, тому потрібно знати, що робити, якщо це сталося. Як діяти таких випадках, куди телефонувати та на що звертати увагу, Інформаційному агентству АСС розповіла Наталія Богуцька, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ.
1. Перш за все, обдзвоніть всіх, хто міг зустрічати загублену дитину: батькам однокласників або самим однокласникам, вчителям, вихователям дитячого садочка. Намагайтеся самостійно з'ясувати, де в останній раз бачили вашу дитину, огляньте місця збору місцевої молоді, спортивні і дитячі майданчики, гаражі, розташовані недалеко від вашого будинку
2. Якщо впродовж години не знайшли дитину, наберіть 102 і повідомте про те, що трапилося – поліція зобов'язана відреагувати. У найближчому відділенні поліції напишіть заяву про зникнення.
Крім поліції, яка зобов'язана займатися розшуком зниклих людей, існують громадські організації, де працюють професіонали і волонтери. Для пошуків використовуйте всі способи - Інтернет, пресу, телебачення і т.д.
Служба розшуку дітей ГО «Магнолія»: телефон 116-000 (з мобільного безкоштовно).
Читайте ще: Двоє дітей та матір жили у Чернівцях на звалищі серед безхатьків
3. Якщо у дитини є мобільний, але він не відповідає, зателефонуйте оператору і попросіть визначити місцезнаходження телефону.
4. Постарайтеся підключити до пошуку дитини якомога більше друзів, знайомих і товаришів по службі. Якщо дитина зникла за містом або в лісі, організуйте для пошуків якомога більше людей. Не припиняйте пошуки навіть в нічний час.
- Не можна лаяти або карати дитину, як тільки вона знайдеться. Зрозумійте: вона теж налякана. Витримайте паузу, щоб заспокоїтися, а потім серйозно поговоріть. Розкажіть про свої почуття, як ви переживали за дитину, - пояснює Наталія Богуцька. - Якщо дитина зникла з власної ініціативи, попросіть її пообіцяти вам більше так не чинити. Також чесно розкажіть, чим може загрожувати її зникнення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами