Нині оновлення потребує половина наявної у підприємства техніки.
За стан доріг у Чернівцях відповідає комунальне підприємство "МіськШЕП", розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Валерій Мандрик, заступник начальника КП "МіськШЕП". Взимку, під час снігопадів, підприємство має прибирати 133 вулиці міста. В першу чергу комунальники чистять дороги, по яких рухається громадський транспорт, потім переходять до об'їзних шляхів і в останню чергу прибирають решту вулиць та провулків у Чернівцях.
"Зараз на чергуванні 15 машин і два навантажувачі. При сильних снігопадах залучається додаткова техніка, важка техніка. У нас є стратегічні об’єкти, такі як сміттєвий полігон, які при сильних снігопадах потрібно розчищати важкою технікою. Адже замети можуть бути висотою метр і більше", - розповів Валерій Мандрик.
Нині КП "МіськШЕП" має 37 машин. Половину цієї техніки придбали у 2016-2017 роках. Інша половина, у тому числі комбіновані дорожні машини, потребує оновлення.
"Адже це техніка, яка вже відпрацювала в агресивному середовищі, більше 18 років і вона давно потребує оновлення, тому що моторесурс такого автомобіля розрахований на 5 років, а ці машини працюють 18", - каже Валерій Мандрик.
За його словами, ці машини на ходу лише завдяки професіоналізму співробітників. Наразі МіськШЕПу потрібні чотири комбінованих дорожніх машини, які вкрай необхідні для роботи на проблемних ділянках міста, крутих схилах та підйомах. Робітники підприємства нарікають на низьку зарплатню. Більшість людей, які працюють на КП "МіськШЕП", - це працівники, які мають стаж більше десяти років, а робота на підприємстві дуже важка, зазначає Валерій Мандрик.
"До прикладу, у будівельний сезон під час виконання поточного ремонту дороги, температура асфальту, який привозять на об’єкт і який потрібно застелити, становить 150 градусів. А температура повітря - вище 30 градусів, уявіть в яких умовах ці люди працюють! Взимку наші люди працюють цілодобово. Збивають лід на морозі, ліквідовують прориви", - розповів Валерій Мандрик.
Середня зарплата робітників МіськШЕПу становить 6,5-7 тисяч гривень, а вона має бути значно вищою, певен заступник директора комунального підприємства. Це питання можна вирішити на рівні держави, каже Валерій Мандрик. Адже галузеву угоду заключило профільне міністерство, а щоб люди почали отримувати гідну платню за свою роботу, потрібно внести зміни до цієї угоди.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter