Це проєкт благодійного фонду у співпраці із релокованим підприємством, за підтримки японського бізнесу та місцевої влади, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Подробиці.
Євгенія Юзьвак - вимушена переселенка з Первомайського. Розповідає: Миколаївська область і її селище є якраз центром бойових дій. Жінку із чоловіком до зими прихистили у селі Чорногузи на Буковині. Тепер родина прийшла подивитися на нові модульні будинки, які готові приймати перших мешканців.
«Це невеличкий будинок - сім на три метри. Він для однієї сім'ї. Два дорослих, одна дитина. Тут розкладається диван, столик розкладний, кухня, санвузол, шафа. Тобто, тут є все для проживання і зроблений він з доволі якісних матеріалів», - розповів Єгор Недашківський, генеральний директор благодійного фонду.
Ідея звести модульне містечко виникла в представників благодійного фонду, коли вони допомагали перевозити із Київщини підприємство, що збирає такі будиночки. У громаді одразу пішли назустріч - виділили для цих потреб землю. Адже від початку вторгнення прийняли тисячі вимушених переселенців, а зараз намагаються облаштувати побут для 800 людей. Додаткове житло напередодні зими - необхідне.
«У нас вісім підприємств переїхали. Різних. Сєвєродонецьк, Київ, з-під Києва. Ми, крім того, що приймаємо людей, які втратили житло, тут і приїхали люди, які працювали і працюють на цих підприємствах. І ми для них дуже багато зробили. І ліжка, і пральні машинки. Ми забезпечуємо житлом людей», - каже Олексій Чепіль, голова Вижницької ОТГ.
На релокованому з-під Києва підприємстві кажуть: будиночки з дерева - енергоефективні та надійні, і взимку мешканці не змерзнуть.
«Наші будинки розраховані від мінус 30 градусів. Будинок буде коштувати десь близько тисячі-півтори тисячі в сезон опалення. Влітку в ньому прохолодно, взимку на нього потрібно дуже мало електроенергії за рахунок керамічних нагрівачів», - зазначає Олександр Кошовий, керівник підприємства.
Отримуйте новини в Telegram
Реалізувати проєкт допомогли довоєнні японські партнери благодійного фонду, профінансувавши зведення двох будинків. Інвестори виділили мільйон триста тисяч гривень.
Обама Хедетека, головний архітектор японської компанії:
«Як ви знаєте, у Японії була велика катастрофа Фукусіма і ми знали, що коли така біда, відновлення має бути швидким, тому і взялись за цей проєкт».
Ітано Масайоші, фінансовий директор японської компанії:
«Ми хочемо і розвивати проєкт, і будувати більше будиночків. А ще вважаємо, що для цього дуже важлива підтримка місцевого населення, тому ми сподіваємось і на неї також».
У двох перших будинках оселяться дружина та діти загиблого воїна-захисника, і сім'я Юзьвак з Миколаївщини.
«Після життя в підвалі нас влаштовує все. Чоловік придивляється, вже сокирку знайшов, лопатку. Хочемо тут вже наводити порядочки», - ділиться Євгенія Юзьвак, вимушена переселенка.
У такому житлі родини можуть безкоштовно мешкати протягом двох років. А потім за бажання - викупити будинки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами