До повномасштабної війни у Чернівцях налічувалося 135 облікованих захисних споруд цивільного захисту - це сховища та протирадіаційні укриття. За пів року повномасштабної війни кількість укриттів на території Чернівецької міської громади зросла на 134%. Про це повідомили у Чернівецькій міській раді у відповідь на інформаційний запит МА АСС.
Як пояснила очільниця міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Марина Паламарюк, збільшити кількість сховищ вдалося, зокрема, за рахунок створення найпростіших укриттів у школах, дитсадках та університетах:
«Підвали у закладах освіти переоблаштували у найпростіші укриття, яких до війни у нас не було. Два місяці там тривали перевірки. Сховища там облаштовані першочерговим інвентарем: аптечками, вогнегасниками, пожежним інвентарем, питною водичкою, місцями для сидіння та засобами гігієни».
Відтак, наразі у Чернівцях налічують 316 захисних споруд (кількість підвальних приміщень, які використовуються для укриттів населення в житлових будинках у цей облік не входять).
Для приведення чернівецьких бомбосховищ у відповідність там проводилися ремонті роботи та доукомплектування необхідним інвентарем. До робіт зокрема долучалися волонтери та небайдужі містяни. Відтак, у Чернівецькій міській раді зазначили, що захисні споруди цивільного захисту (ЗС ЦЗ) громади забезпечені першочерговим інвентарем та санітарними потребами.
Наші новини є у Facebook
Журналісти Медіа агентства АСС вирішили дізнатися, чи готують чернівецькі бомбосховища до похолодань. Таку роботу, зокрема, вже розпочали у Львові. Там у підвальних приміщеннях житлових будинків облаштовують місця для обігріву – встановлюють металеві печі. Про це повідомляє Львівська міська рада. Металеві печі у будинках мають встановити власники будинків, а місто забезпечує обігрів для освітніх закладів, медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури. Дедлайн - 1 жовтня.
У Чернівцях наразі така робота не ведеться, розповідає Марина Паламарюк. За словами посадовиці, це не є доцільно з огляду на пожежну безпеку. Однак, у резерві міської ради є буржуйки та палатки, тож, традиційно, пункти обігріву в місті будуть.
Отримуйте новини в Telegram
Водночас у міській раді нам повідомили, що обігрів укриттів у школах та дитсадках залежить від систем обігріву кожного конкретного приміщення.
«У ЗС ЦЗ (сховища, протирадіаційні укриття) відповідно до нормативних актів засоби обігріву не передбачені.
У найпростіших укриттях (спорудах подвійного призначення) використовується обігрів приміщень відповідно до систем обігріву, передбачених будівельними нормами обігріву будівлі, в якій знаходиться дане приміщення», - йдеться у відповіді на інформаційний запит.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами