Батьківщиною лаванди вважається Середземномор'я. В Україні ця рослина з'явилася в 19 столітті як прикраса ботанічних садів. А вже потім лаванду почали вирощувати на полях і в садах.
Отримуйте новини в Telegram
Сьогодні, 14 червня, для відвідувачів відкрилось лавандове поле, що у селі Шишківці Чернівецького району, пише Медіа агентство АСС. Тут на площі 0,7 га вже четвертий рік поспіль квітне сортова англійська лаванда. Власниця поля Марія Янчук розповідає, що тут висадили 3 тисячі кущів квітів, лаванда прижилась та добре зимує.
Відвідувачам підготували цікаві фотозони та пропонують придбати сувеніри. Також усі охочі зможуть самостійно зібрати свіжий букет запашної лаванди або ж придбати вже готовий. Вартість входу на поле - 50 гривень, дітям до 10 років, військовослужбовцям та їхнім родинам - безкоштовно.
Фото - Марії Янчук
На декілька днів пізніше, 20 червня, заплановане відкриття лавандового поля, що розташоване у Магалі, поруч з трасою.
Тут розширили територію. На двох гектарах висадили 20 000 кущів лаванди сорту Hidcote.
Лаванда Hidcote - сорт польського походження, це рясно-квітучий вічнозелений кущ з сильним ароматним запахом, один з найпопулярніших у світі сортів лаванди, що використовується в ландшафтному дизайні України.
«Підготовка до літнього сезону розпочалася ще восени, досаджували лаванду і надавали їй форми. Навесні знову обрізали лаванду, обробили землю. Наразі боремось з бур’янами. На полі праця триває круглий рік, але ми це все робимо з любов’ю, щоб наші відвідувачі мали змогу полюбуватися цією красою, та насолодитися ароматом лаванди. Лаванда - це лікарська рослина, діє як заспокійливий засіб, а нам, українцям, зараз це дуже потрібно», - розповідає власниця поля Мирослава Мерешко.
Вхід на поле, що в Магалі, вартує 120 грн, діти - 50 грн. Час перебування на полі не обмежується.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами