Без глядача нема театру. У Чернівецькому академічному театрі ляльок з цим не погодились і запровадили інтернет-трансляції.
На Пасху покажуть уже третю виставу.
Зараз у залі порожньо, а на сцені – свіжі декорації до вистави у стилі кібер-панк «Сумна весела казка».
Прем’єру скасували через карантин. Тому, як все світиться і блимає, актор театру публічно показує вперше.
"Театр може прийти додому до кожного. Ми вирішили на нашій сторінці у ФБ робити онлайн-вистави. Це хоча б якийсь зв'язок з нашими прихильниками. Я люблю цю роботу. Правда, рука накачується після трьох вистав у день, весь час тримаєш руку догори з нелегкими ляльками, додому приходжу – рука і зап’ястя палає, - ділиться тонкощами ремесла Антон Благій, актор і керівник літературно-драматургічної частини Чернівецького академічного обласного театру ляльок. - Найкраща робота для актора лялькового театру – це змога оживляти предмети. Тому будь-яка втома не може перекреслити силу тяжіння до чудернацьких героїв, їхніх характерів. Актор на сцені проживає кілька життів одночасно".
Вистава – це завжди метафора. Як прислів’я – коли про складне говорять простою мовою, аби малеча второпала. Інакше втримати увагу глядача впродовж 40 хвилин буде неможливо. А підготовка вистави триває по кілька тижнів.
Антон показує механіку ляльки: система пружин, важелів, які крутять фігурою в різні сторони.
Вдома з дітками до перегляду вистав сідають і батьки. Вмикають комп’ютер і поринають у казку. Для ІА АСС кілька глядачів погодились записати відео, як вони, не покидаючи домівки, відвідують театральні вистави.
Вони й надалі зможуть притримуватись традиції, плюс - це хороший антидепресант.
Читати: Пожежна завіса та порожня зала: буковинські театрали показали зворушливе відео до Дня театру (ВІДЕО)
"Ми часто ходили у театр – зараз такої можливості нема. Мрію, коли закінчиться карантин – і ми знову зустрінемось всі разом", - розповідає 4-річна Ніколь Мельничук.
Поки відбулось два покази вистав. Вони є у вільному доступі. Далі - тільки онлайн-трансляція, аби було відчуття єдності з театром.
"В ляльці є магія, це приваблює. Адже коли неживий предмет схожий на тебе, і в той же час узагальнений, і він оживає – хіба це не може не зачаровувати, - говорить Наталя Марків, головний режисер Чернівецького академічного обласного театру ляльок, - це особлива атмосфера, світ - алегоричний, перебільшений, таємничий, іронічний, бо театр – це пародія. На своїх онуках спостерігаю – як тільки лялька оживає, рухається і тривають діалоги – вони граються з неабияким завзяттям".
На вистави просять не спізнюватись. Адже як і в театр, всі повинні приходити завчасно.
"Хочеться сказати спасибі всій команді, за те, що ви щонеділі о 12:00 приходите до нас з цікавими виставами", - додає глядачка Юлія Скіцько, мама Софійки.
Якщо і ви бажаєте поринути у світ казки – заходьте на ФБ-сторінку лялькового театру і насолоджуйтесь. Настпуна трансляція відбудеться 19 квітня о 12 год. Перегляд безкоштовний.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами