У Чернівцях уже місяць громадськість обговорює ситуацію із знесенням гіпсового погруддя Сидору Воробкевичу у сквері біля Резиденції Буковинських Митрополитів у Чернівцях, пише ІА АСС. Тоді там спиляли та викорчували дерева, а на ескізі благоустрою парку – відсутнє зображення монументу, хоча місце на мапі виокремлене.
Наші новини є у Facebook
Найбільше обурило городян, що фігуру буковинського світоча викинули з історичної частини міста, і через порушену комунікацію міської ради із громадськістю чернівчани не отримали чіткого розуміння: погруддя забрали через його аварійний стан чи забрали взагалі і назавжди.
«З незрозумілих причин пам’ятник винесли з центру міста і встановили його клон біля школи №27. Слід з’ясувати – чому так сталося? І зрештою, наявність двох пам’ятників не є показником, що їх забагато чи те, що не варто відновити історичну справедливість. Спершу ми маємо з’ясувати юридичний статус цього місця», - зазначив журналіст Юрій Чорней.
Аби вихід із незрозумілої ситуації з демонтажем погруддя був правильним – слід все зробити по закону, додав архітектор Олександр Пікущенко.
За відновлення комунікації влади та громади і додаткові роз’яснення про перебіг реконструкції скверу виступив присутній громадський діяч Борис Баглей.
«Варто провести аналіз і підняти рішення про встановлення гіпсового пам’ятника у сквері. Хто вирішив так, і чому появилось аж два погруддя. Може рішення було неправильне про встановлення монумента на вулиці Воробкевича біля школи. Конче треба юридично проаналізувати. Але те, що місце в сквері має бути для пам’ятника – це точно», - висловився архітектор Олександр Шведик.
Читати: У центрі Чернівців може з'явитися сквер Дня вишиванки
Із неочікуваною пропозицією виступила Ірина Левкун, заступниця голови Молодіжної ради Чернівецької області. Вона запропонувала у цьому ж сквері спорудити ще й пам’ятник студентству. Ідею підтримали студенти Чернівців усіх закладів освіти. Однак чи можливе таке і яким було б сусідство із постаментом Воробкевичу – повинні вивчити фахівці.
«Всі ми тут зійшлися на думці, що слід оголосити конкурс на спорудження нового пам'ятника. Підготовчий процес розтягнеться у часі на шість місяців. Нагадаю, що пам'ятник було демонтовано через аварійний стан і за заключенням фахівців він не підлягає реставрації. Тому висновком наших обговорень є рішення, що пам'ятник має залишитися в сквері, але оновлений, якісний і на віки. І не важливо скільки буде при владі Зазуляк – гадаю, ніхто не блокуватиме це питання чи не наважиться гальмувати його. І навіть за потреби, пам'ятник можна узаконити рішенням сесії міської ради, якщо він не має там відповідного статусу», - підсумував заступник міського голови Василь Зазуляк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами