Чернівчани жваво обговорюють ситуацію, що склалася з безконтактним розрахунком в міських закладах, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
У мережі люди дивуються та обурюються такому рішенню підприємців, адже розрахуватись карткою чи за допомогою телефона було набагато зручніше. Люди розповідають, що дехто залишився без покупки, а деякі підприємці взагалі схитрували: так, покупець перекидав гроші за каву на особисту карту продавчині, хтось повертався, щоб зняти гроші з карти через банкомат, а деякі просто подумали, що це збій в системі безконтактної оплати.
У коментарях до допису Надії Величко, яка підняла тему для обговорення на Facebook, дописувачі описують можливі причини такого «масового збою». Одна з них - це обов'язкові касові апарати, які з 1 січня мали б ставити підприємці. Інша думка - «тут в іншому проблема. Підприємці купили та поставили ті апарати - а вони не працюють, розробники не відповідають, техпідтримки немає. А штрафи є. Тому перестали користуватись терміналами».
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Для прояснення ситуації журналісти Медіа агентства АСС звернулись за коментарем до експерта, Богдана Сторощука, кандидата економічних наук, доцента кафедри «Економічної теорії, менеджменту» ЧНУ. Експерт пояснив, що підприємці таким чином знаходять вихід із ситуації, адже не витримала система.
«Були певні потужності, потужності канального зв'язку, серверів, які приймають та обробляють цю інформацію, ці потужності були розраховані на певну кількість користувачів. Звичайно, що з 1 січня не всі перейшли на таку систему, проте кількість користувачів значно зросла - тому система не витримала.
У цій ситуацій погіршився облік торгових операцій. Частка сірого сектору, звичайно, може різко зрости. Питання в тому, чи всі платежі проходять через офіційну реєстрацію» - пояснив ситуацію, що склалася у чернівецьких закладах Богдан Сторощук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами