Чернівчани, газовики та представники міської влади обговорили, як уникнути масового відключення будинків від газопостачання.
Сьогодні обурені мешканці прийшли у ПАТ "Чернівцігаз" щоб з`ясувати , як можна вирішити проблему. Керівник компанії Віктор Горда ще раз нагадав, що через зміни у законодавстві, що діють ще з 2015 року, ПАТ "Чернівцігаз" наразі немає права обслуговувати газові мережі на території ЖРЕПу, ОСББ, або іншої організації, а також газові прилади у квартирах без укладання договору із власниками будинків.
- Ми можемо лише прийняти аварійний виклик, виїхати на місце виклику, зробити аварійне відключення. У разі необхідності потім проводимо випробування та перевірку всіх робіт, які мали б бути проведені балансоутримувачем. Аварійний ремонт, вихід з ладу обладнання, ці роботи оплачуються окремо. Роботи, які виконуються за договором сервісного обслуговування, теж прописані у договорі. Також потрібно укладати договір з компанією на обслуговування газових приладів у квартирі.
Наприклад, ми порахували, що вартість робіт на обслуговування газових мереж усього будинку на Заньковецької, 25, становить 1988 гривень за рік, однієї газової колонки - 267 гривень, 91 копійка на рік.
Шляхи виходу – скликати збори співвласників будинку, обрати уповноважену особу. Підписати акт балансового розмежування, щоб визначити, які саме мережі буде обслуговувати компанія. Потім укласти угоду на обслуговування, викликати нашу організацію для перевірки та пуску газу.
- ОСББ не є надавачами послуг, а управляють майном співвласників будинку, наймають працівників, для утримання будинку. Питання внутрішньобудинкових мереж – фасади, дах та все решту є власністю співвласників будинку. Саме вони несуть відповідальність за стан будинку.
Наразі через департамент ЖКГ управителям доручили провести збори, щоб роз’яснити власникам будинків потребу укласти договір з компанією, або делегувати повноваження управителю на укладання такого договору, - зазначив В. Середюк.
В області є десять компаній, що мають ліцензії на обслуговування газових мереж.
- На сьогоднішній день питання обслуговування, дрібний, поточний ремонт газових мереж залишилось неврегульованим. Бо при формуванні тарифів в управлінні керувались Постановою Кабміну, де послуги обслуговування газових мереж не передбачено. А це дуже важливо, бо це безпека людей. Тому ми шукаємо шляхи вирішення цієї проблеми. Беремо на себе функції, які не прописав законодавець.
Тож, присутні на зборах представники компаній управителів порадили мешканцям організувати збори, внести тариф на обслуговування газових мереж та обрати представника, який укладе договір із компанією.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
"В області є десять компаній, що мають ліцензії на обслуговування газових мереж."
Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/desyatkikvartirvidklyuchenividgazuuchernivcyahshukalivihidzproblemifoto43780.
https://cv.104.ua/ua/informacijaprokompaniju/pressroom/pressreleases/id/chernivcigazvidkrivsuchasnijcentrobslugovuvann31734
"Публічне акціонерне товариство Чернівцігаз єдина на території Чернівецької області компаніяліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ Чернівцігаз експлуатує 8 788 тис. км. газопроводів. У 2017 році підприємство протранспортувало близько 377,4 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ Чернівцігаз є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону."