У цей день вшановують пам'ять рівноапостольної княгині Ольги, завдяки якій відбулося Хрещення Русі.
Жінка після смерті чоловіка князя Ігоря продовжувала керувати Руссю. Саме вона привезла з Константинополя якісь ікони і книги в життя людей, які, в результаті стали віруючими.
Однак, її син, Святослав, який прийняв пост князя, не погодився з точкою зору матері. Він продовжував жити за язичницьким законами. Ольга, яку охрестив як Олена, намагалася виховувати онуків в християнській вірі. Після її смерті, справу княгині продовжив внук – Володимир, відомий усім, як Хреститель Русі. З часів його правління, Ольгу шанують у лику святих.
У народі Ольгу прозвали страдниці, оскільки в цей період спостерігався розпал польових робіт.
Також 24 липня відзначали Єфимії-стожарниці. Якщо в ніч цього дня на небі яскраво сяють Стожари (Плеяди), то буде хороше полювання на ведмедя. Дощі, а особливо грози, які супроводжуються сильним громом, у цей день обіцяли рибалкам багатий улов, ну а сонце — гарний урожай хліборобам. Зазвичай дуже жаркий день. Також жарку суху погоду передбачали по грайливим ранковим бджолам і метушливим бурундукам. Особливо жарко повинно було бути, якщо вдень карпи плескаються біля поверхні води і вистрибує на перекатах і очеретів. Навпаки, дощ обіцяли ховаються гусениці соснового шовкопряда.
Говорили, що 24 липня настав час жнив і гроз. На луки і поля зазвичай виходили всім селом. Хтось займався заготівлею сіна, а хтось збирали гриби в лісі - загалом, вдома не сиділи.
Молилися в цей день святій княгині Ользі, щоб вона послала гарну погоду і допомогла закінчити жнива якомога швидше. Також 24 липня поспішали прибрати жито і зібрати сіно в копиці, оскільки погоди в цей період були дощовими, а ранкові роси теж не сприяли тому, щоб покоси збереглися в хорошому стані. Говорили, відповідно до прикметами, що пора роси дуже шкідлива для городніх культур і, особливо, для огірків - намагалися їх обов'язково вкривати від вологи.
Читати ще: Щорічно 23 липня відзначається Всесвітній день китів і дельфінів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами