У Чернівецькій області зараз на обліку перебуває 1785 захисних споруд: сховища, протирадіаційні укриття, найпростіші укриття. Про це розповів на брифінгу керівник управління цивільного захисту населення ОВА Олексій Гайдай, пише Медіа агентство АСС.
За його словами, на початку воєнної агресії стан їхній був гірший, ніж тепер.
«Власники та балансоутримувачі вживали заходів і привели їх у належний стан. Світло, комунікації, інтернет, ліжка, столи. Втім, є такі, де ними неможливо користуватись – їх десь 300 споруд. Вони є на обліку, але процес зняття з обліку і списання складний, тому вони досі у нас. Минулого тижня ми з держбюджету отримали субвенцію 25 мільйонів гривень на облаштування захисних споруд. Ми визначили 9 об’єктів, де проведуть ремонти», - розповів Олексій Гадай.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Також фахівці цивільного захисту населення отримали дві комерційні пропозиції щодо мобільних укриттів. Після сертифікації та вивчення їхньої доцільності будуть розглядати пропозицію. Вони вартують від 2,5 мільйонів до 8 мільйонів гривень (на 20 чи 50 осіб).
Загалом по Україні захиститись в укритті є змога для 12% населення. На Буковині – понад 20%. Це не враховуючи окремих підвалів, гаражів та інших найпростіших споруд. Також сьогодні проведуть засідання ТЕБ та НС, де дадуть доручення органам місцевого самоврядування перевірити стан, готовність та доступність усіх захисних об’єктів.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами