Влітку у Чернівцях, які стали гуманітарним хабом для десятків тисяч внутрішньо переміщених осіб, значно знизився попит на нерухомість. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів сертифікований рієлтор Олександр Сопівник.
Наші новини є у Facebook
Зниження попиту на оренду житла фахівці пов'язують насамперед з поверненням людей до своїх регіонів.
«Зараз легше знайти житло. Наразі до нас звертаються, як переселенці, так і буковинці, які з початку повномасштабних бойових дій поїхали з міста, а тепер повертаються до звичного життя з сіл, з-за кордону, виходять на роботу», - розповідає Олександр Сопівник.
Чернівецькі експерти з нерухомості зазначають, що таких захмарних цін на оренду житла, як в лютому-березні, наразі в місті немає.
Більшість орендодавців, за словами спеціаліста, є лояльними й ставлять «більш-менш адекватні ціни, хоча звичайно є й випадки, коли власники не можуть відмовитись від можливості заробити більше. Ціни стабілізувались, проте не повернулись до звичних нам».
Ціни на оренду одно-, двокімнатних квартир в новобудовах Чернівців коливаються в районі 300-500$. Є й дорожчі варіанти за 700-800$, все залежить від якості ремонту, наповнення, пояснив рієлтор.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
На початку масштабних бойових дій були спроби серед власників житла у Чернівцях підняти ціни на значно більші суми, але це не спрацювало, зауважує фахівець.
«На мою думку, на час дії воєнного стану ціни на нерухомість, яка вже зведена, збудована, залишатимуться на цьому ж рівні. Якщо дивитись надалі – то ціни будуть зростати. Це логічно через підвищення цін на будматеріали, паливо, проблеми та подорожчання в логістиці», - проаналізував ситуацію Олександр Сопівник.
Вартість квадратних метрів у чернівецьких новобудовах коливається в районі 1 000$.
«На п’ятому місяці війни ми бачимо, що попит на чернівецьку нерухомість не те що не зріс, він не повернувся навіть на свій довоєнний рівень, не відновився. Сьогодні попит відновлюється переважно серед буковинців та в поодиноких випадках серед переселенців, які цікавляться придбанням житла на найближчі 3-4 роки. Люди зацікавлені перечекати тут війну, а потім здебільшого планують повертатись до своїх домівок. На початку війни попит серед переселенців був, але ну було можливості документального оформлення, адже всі реєстри були закритими. А коли реєстри відкрились це вже стало не актуально», - розповів сертифікований спеціаліст з нерухомості.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами