15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.
З війні в Афганістані не повернулися 56 буковинців. Сьогодні на проспекті Незалежності біля пам'ятника воїнам-афганцям відбулася панахида та покладання вінків і квітів загиблим в Афганістані
«Війна забрала більше 15 тисяч молодих людей, кожен четвертий з яких був з України. Більше 3 тисяч українських матерів не дочекалися своїх синів. 711 дітей стали сиротами. Більше пів тисячі молодих жінок стали вдовами. 72 чоловіків з України вважаються зниклими безвісти, - розповів у коментарі ІА АСС Руслан Загарій, полковник у відставці, учасник бойових дій в Афганістані. - Чорне крило цієї афганської війни не оминуло Буковину. 56 молодих хлопців, у самому розквіті сил, не повернулися додому».
«Минуло 32 роки з часу офіційного закінчення афганської війни, на якій наші воїни проявили мужність, хоробрість,стійкість та високий професіоналізм. 15 лютого для нас назавжди - день пам`яті про тих, які загинули, шана тим, хто пройшов горнило війни, - каже Віталій Чурай, військовий комісар Чернівецького обласного центру комплектування та соціальної підтримки. - Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся».
Довідково:
25 грудня 1979 року до Афганістану було введено «обмежений контингент» військ СРСР, а 15 лютого 1989-го остання колона радянських військ перетнула міст через Амудар’ю й була виведена з країни.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами