У Чернівецькому обласному краєзнавчому музею запрацювала виставка реальних предметів вжитку та зброї російських агресорів на території України. Виставка «Україна – Розп'яття. Епізоди» є акцією музейної спільноти на інформаційному фронті в боротьбі проти окупанта, пише Медіа агентство АСС.
Докази присутності російської армії та свідчення їхніх звірств зібрали фахівці «Національного музею історії України у Другій світовій» у квітні одразу після визволення населених пунктів Київщини та Чернігівщини.
Отримуйте новини в Telegram
«Ми маємо за ціль розбудити суспільство, що війна не для тих, хто в окопах, а для всіх. І хочемо показати подвижницьку роботу музейників. Вони одразу після звільнення регіонів разом з розвідкою, поліцією та іншими поїхали і зібрали понад 2 тисячі експонатів. Зараз у нашому дворику у Чернівцях ми презентуємо 171 предмет реальної війни. Не може бути так, аби ввечері на вулиці Кобилянської було весело і гамірно, ніби спільна трагедія стосується не всіх. Це війна проти культури, а не лише за територію. Нас не сприймають як народ, як державу», - прокоментувала Ірина Яворська, директорка Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
Інсталяції поділені за змістом: «Навала» (міна мінометна фугасна 82-мм), «Орда» (взуття російських солдатів), «Пекло» (снаряди некеровані реактивні до систем залпового вогню БМ-21, БМ-27, гільзи від артилерійських снарядів, двері від вантажівок з позначками «V» та «Z»).
«Тут ми відкриваємо один епізод про орду та жахіття його вчинків. Через предмети пізнаємо окупанта. З Києва привезли 6-метрові чохли від ЗРК БУК. Це такими колись збили літак рейсу МН-17. Зараз вони руйнують наші міста і людей. У них якраз ми розмістили всі інші артефакти – аби показати, що смерть несе розруху. Страшні речі тут, зброя, уламки – все, чим вони нищили нас. Ми досі рахуємо загиблих на Київщині, закатованих у лісах мирних людей. Їх уже майже півтори тисячі. Розуміння усієї трагедії нам дає змогу бути мобілізованими і готовими, адже у нас єдиний шлях - це перемога», - розповіла Людмила Рибченко, заступниця генерального директора з питань розвитку та комунікацій Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Також в експозиціях можна оглянути нагрудні й нарукавні нашивки, погони військовослужбовців та пропагандистські листівки, персональні документи та особисті речі військовослужбовців рф. Є і пускова труба переносного протитанкового ракетного комплексу «Javelin».
«Це виставка справила гнітюче враження. Тут елементи одягу, снаряди, зброя орків. Коли це все бачиш - переносишся у зону бойових дій. Це страшно, відразу усвідомлюєш, яке там пекло, і добре, що у нас відносне затишшя. Враження складне. Такі виставки треба проводити, ми маємо бачити і відчувати на дотик все, що відбувається у країні. Варто прийти всім і друзів привести, аби глянути наживо», - прокоментував Роман Клічук, міський голова Чернівців.
Виставка триватиме до 30 вересня. Вхід вільний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами