Зокрема, за умов теплої, з частими дощами і тривалими росами погоди у фази колосіння-цвітіння на колосках очікується розвиток фузаріозу та септоріозу. Про це пише ІА АСС з посиланням на Аgrotimes.ua.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Як йдеться у повідомленні, у посівах озимих зернових колосових культур продовжуватиметься розвиток та поширення хвороб на листі – борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі. Ці хвороби та гельмінтоспоріоз, інші плямистості розвиватимуться повсюди на ярих колосових культурах.
У посівах зернових культур продовжуватимуть шкодити сисні шкідники – злакові попелиці та пшеничний трипс. Наростання чисельності та шкідливості відбуватиметься за теплої та вологої погоди (18-22°С тепла та відносна вологість – 65-75%), а холодна, вітряна, з частими зливами погода, навпаки, обмежуватиме розвиток фітофагів.
В червні спостерігатиметься відродження і вихід на колос личинок хлібних клопів. Оптимальна температура для розвитку шкідника в цей період – >20,5ºС.
Хлібні п’явиці, хлібні жуки та злакові мухи шкодитимуть поодиноким рослинам, економічного значення не матимуть.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
«Захист посівів від клопа шкідливої черепашки слід провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку. Хімічні обробки посівів проти попелиць не проводять при співвідношенні ентомофаг/попелиці 1:20–1:50, заселенні шкідників паразитами на 30-35%, ураженні ентомофторозом на 20-25%», – посилаються у виданні на фахівців ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами