Про це йдеться у публікації газети "Експрес" .

"Компанія "TEDIS Ukraine" була і є головним монополістом на ринку тютюнової продукції. Вона не те, що не розвивала цей ринок в Україні, а взагалі гальмувала його. Саме ця компанія вирішувала кому і що продавати. Дивує, що антимонопольний комітет досі не реагував на роботу "TEDIS Ukraine", – каже Експрес-онлайн Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації. – Оскільки саме ця компанія була посередником між виробниками та постачальниками, то через обшуки та арешти рахунків постачання тютюнової продукції призупинене. Це питання намагаються вирішити, але поки що доставки будуть періодичними".

Невдовзі доля "TEDIS Ukraine" має вирішитися. На думку фахівця, ця компанія уже не працюватиме у такому форматі, як тепер.

"Виробники та потужні роздрібні мережі просто усунуть цього непотрібного посередника. Однозначно, що тютюнова криза тривати довго не може. Це невигідно нашій владі. Адже виробники тютюну є одними з найбільших наповнювачів бюджету. Тож, думаю, ситуація вирішиться приблизно за місяць", – додає Ілля Несходовський.

Тим часом виробники тютюнової продукції підтверджують, що постачання сигарет відбувається з серйозними перервами.

"Наразі реалізація нашої продукції зі складів дистриб'ютора в роздрібну торгівлю уcкладнена, – повідомляє Експрес-онлайн Олександр Когут, директор відділу корпоративних питань та комунікації "JTI Україна". – Це спричинить дефіцит продукції у місцях продажів і створить труднощі споживачам".

У компанії уже виникли проблеми з розрахунками за продукцію їхнього виробництва. Тож відрахування до державного бюджету від сплати акцизного та інших податків можуть бути значно меншими. Зауважимо, за даними "JTI Україна", торік тютюнова галузь сплатила понад 33,2 мільярда гривень тільки акцизного податку, а місцеві бюджети отримали 1,9 мільярда гривень від роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Зокрема, "JTI Україна" додала держбюджету більше ніж 9 мільярдів гривень.