У Чернівецькій області прикордонники у пунктах пропуску частіше почали користуватися планшетами, які дозволяють сканувати електронні QR-коди сертифікатів про проходження вакцинації та ПЛР-тестів.
Про це під час прес-конференції розповів в.о. начальника Чернівецького прикордонного загону, начальник штабу Богдан Гуменюк, пише ІА АСС.
«З метою запобігання розповсюдження територією України інфекційного захворювання, спричиненого коронавірусом в пунктах пропуску через державний кордон ми вживаємо ряд превентивних заходів. Зокрема, у пунктах пропуску запроваджені карантинні обмеження, наш персонал у достатній мірі забезпечений засобами захисту. Крім того, ми зараз почали активно використовуємо планшети, які дозволяють сканувати електронні QR-коди сертифікатів про проходження вакцинації та ПЛР-тестів», - сказав керівник прикордонного загону.
Дивіться нас на YouTube
Він повідомив, що завдяки цьому оснащенню протягом серпня на ділянці відповідальності загону в трьох випадках виявили підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. Також виявили 18 підроблених ПЛР-тестів.
«Ми активно співпрацюємо із нашими румунськими та молдовськими колегами. Під час активізації туристичного сезону, у всіх наших пунктах пропуску ми забезпечили ритмічність пропуску осіб, починаючи із травня. Таким чином, не створюється великих черг на кордоні», - додав Богдан Гуменюк.
Читайте також: Мальта визнала українські цифрові COVID-сертифікати про вакцинацію
В період літнього туристичного сезону близько пів мільйона людей перетнули кордон у пунктах пропуску на території Чернівецької області.
В’їзд на територію України іноземцям та особам без громадянства можливий:
за наявності страхового поліса, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні;
негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону;
документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях або іноземного COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях виданого уповноваженими органами держав - членів Європейського Союзу або уповноваженими органами інших іноземних держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів;
та встановлення та активування мобільного додатка електронного сервісу «Вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Громадяни України підлягають самоізоляції, окрім осіб:
які не досягли 18 років;
громадян України, які виїхали за кордон до 4 серпня 2021 року;
осіб, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від COVID-19;
громадян України, які мають виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами