Громадська організація «Redstone Academi», створена колишніми та чинними військовими елітних підрозділів ЗСУ, організувала тактичне тренування для цивільних, пише Медіа агентство АСС. Бійці поділились своїм досвідом та розповіли про різноманітні способи і методи ведення війни.
Основні позиції, котрі висвітлили військові для учасників тренування, це: поводження зі зброєю, пересування малої групи по пересіченій місцевості, рейдові дії, зачистка посадки, організація засади, евакуація поранених.
Один із інструкторів - Олександр «Барнс»: екс-командир роти 80 ДШВ. Брав участь у боях на Херсонщині, Донецька і Луганська області, Бахмут, Кліщіївка та Серебрянський ліс.
«Є таке військове прислів’я: у реальній небезпеці ви не підніметесь до рівня своїх очікувань, а впадете до рівня своєї підготовки. А тому, аби ці рівні збіглись – постійно слід займатись. Наше завдання – навчити охочих виживати. Чи на полі бою, чи в повсякденному житті. Ці навички ніколи не будуть зайвими. Ми себе позиціонуємо як навчальний військовий тренінговий центр з базової військової підготовки. Курсантам пропонуємо вивчити тактику переміщення, штурм, зачистка бліндажів, траншей, розвідка. Також управління дій малих тактичних груп, з дроном та без нього, виживання за умов небезпеки артобстрілу. Ці всі злагодження потрібні для боєздатності людей для захисту своєї родини і держави», - пояснює керівник ГО «Redstone Academi» Олександр «Барнс».
Для реалізації сценарію, наближеного до реального бою, у заході задіяли автотранспорт типу баггі, пікап, БПЛА «Мавік», FPV, страйкбольні гранати, ноші волокуші для евакуації. Кожен учасник мав із собою особисту зброю, бойові набої, РПС, шолом, бронежилет, турнікет, окуляри, рукавиці, ліхтарик.
Тренування провели за курсом АК Оператор, Тактика Малих Груп (за методикою CORSAIR TEAM). У другій половині дня діяли за сценарієм: баггі та пікап вивозять групу на точку «Острів», зачистка лісосмуги, де нібито перебуває ворожа ДРГ.
Отримуйте новини в Telegram
«Нам цікаво брати участь у таких тренуваннях, оскільки наші баггі проходять тестування, удосконалюються саме у таких процесах. Зараз ця техніка відразу поїде на фронт до хлопців. Ці машини для евакуації поранених та нанесення раптового ураження і оперативної зміни локації найкращі. Такі випробування дуже корисні для бійців, і для нас техніків. Можу сказати, що наше виробництво, котре триває з початку повномасштабки, найкраще в Україні, навіть ми суттєво перевершили іноземні аналоги», – каже Володимир Садик, розробник баггі VOLS для ЗСУ.
Серед інструкторів був ще й Олександр «Кремінь», старший сержант ЗСУ. Колишній боєць ССО, ГУР МО. Воював у Донецькій, Сумській та Харківській областях, утримання о. Зміїного. Він розповів про десантування військовослужбовців з броньованої техніки, підготовку групи для захоплення будівлі чи лісосмуги, їхню зачистку, роботу у парах та в групах, бойовий розрахунок, роль кожної одиниці в групі та розподіл обов'язків у разі непередбачуваної ситуації.
«Ваше тіло - це ваша зброя» - такого принципу дотримується екс-боєць ССО, ГУР МО Вадим. Військовий брав участь у боях у гарячих точках починаючи з 2014 року. За час повномасштабного вторгнення: воював на Донецькому, Харківському, Сумському напрямках, також брав участь у спецоперації в Чорному морі та утриманні острова Зміїного.
«Ця істина рятує життя. Тренуй себе, вдосконалюй свої навички та укомплектовуй своє спорядження під свої задачі. Сподіватись на удачі у таких справах не варто. Лише праця над собою дає результат. Ми намагались хоч трохи наблизити наші заняття до умов реальних боїв, щоб ви відчули як працювати у дощ, під холодним вітром, у багнюці, пройтись посадками і витягнути пораненого побратима. І разом з тим не загубити по дорозі зброю, магазини, критичне спорядження та інші важливі речі», - розповідає старший сержант ЗСУ Вадим «Corsair».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами