Чернівецький піротехнік Михайло Гадзіна, який нещодавно повернувся з бойового завдання з Київщини, показує дітлахам муляжі вибухівки. Гранати, міни та артснаряди окупанти залишають, втікаючи з українських територій. Відтак, вміння розпізнати небезпечний предмет - тепер необхідність.
Дітей-переселенців вчили як поводитись, коли побачили небезпечний предмет, давали приміряти бронежилет чи спробувати відшукати гранату самим за допомогою металошукача, пише Медіа агентство АСС.
«Що залишали після себе? На польових дорогах закопували міни ТМ-62. Так прикопували, що їх візуально не побачиш. Залишали гранати під ліжками, у підвальних приміщеннях», - розповідає Михайло Гадзіна, керівник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Чернівецькій області.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Переселенець з Києва Михайло каже: вже знає, як поводитися, якщо побачить небезпечну знахідку:
«Мені мама вже це говорила. Ну, десять разів, напевно, вже. Підходиш, якщо бачиш – відходиш на велику відстань, і дзвониш у службу. Якщо немає телефону – просиш когось з дорослих подзвонити».
Чернівецькі рятувальники вже провели понад пів сотні заходів, де показують і нагадують дітлахам, як вберегтись від страшних іграшок, що позалишали по собі рашисти.
«Ми майже щоденно проводимо заходи для навчання дітей та дорослих правил поведінки з вибухо-небезпечними предметами, адже, на жаль, це вже наша реальність. Крім того, у нашій області проживають чимало переселенців і їм потрібно буде після звільнення територій повертатися. Дітям потрібно буде знати як поводитися, бо там у будь-якому місці можна натрапити на таку небезпечну знахідку», - розповів Сергій Бабчук, начальник пресслужби ГУ ДСНС України у Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами