Жителі села Ревне Кіцманського району, яке чи не найбільше постраждало від паводку, повідомили журналістам ІА АСС про те, що сьогодні у селі немає жодного працівника і техніки. Хоча ще вчора за ініціативи голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука у селі зібралася велика толока.
«Учора коли після зйомки поїхали журналісти з камерами, одразу пішли й ті люди, які приїхали на толоку. І відтоді – все тихо, помічників немає, - розповів журналістам Олександр, житель Ревного. – Сьогодні техніки теж у селі не бачимо. Лопатами намул збирати дуже важко. Тому ми самі замовили трактор, платитимемо 400 грн за годину роботи, аби лиш допоміг почистити дороги від намулу».
Ми звернулися за коментарем до Олексія Добровольського, голови Кіцманської РДА. Він запевняє: у селах Ревне та Стрілецький Кут зараз працює 10 одиниць спецтехніки. Ці села – найбільше постраждали від паводку, тому саме їм приділяють першочергову увагу.
«Ми вчора залучили близько 200 людей до толоки, щоб розчистити проїжджу частину доріг, розібрати завали, аби було як запустити техніку. Тепер наше завдання – розчистити вулиці для того, щоб люди мали доступ до своїх домівок і під`їзд важкої техніки. Але, на жаль, ми зіштовхнулися з ще однією проблемою: отой намул – болото, пісок – вони ще мають дуже багато води. І перечерпувати з однієї сторони у другу – неефективно. Зараз сільський голова обирає напрямок доріг, які більш-менш підсохли і готові до розчищення, - пояснює Олексій Добровольський. - У селах Стрілецький Кут і Ревне працює близько 10 одиниць техніки. А також громада Лужанської ОТГ, яка вчора не змогла бути на толоці. Залучені приватні підприємці, орендарі земель.
По мірі можливості будемо працювати далі. Це швидко не буде, бо це тисячі тон, які треба зібрати і перевезти».
Попри це мешканці Ревного запевняють, що жодної техніки у селі не бачать. І намагаються впоратися з наслідками стихії самостійно.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами