Про це повідомив пластун, історик Юрій Юзич, пише Медіа агентство АСС.
Під час так званого великоднього «перемирʼя» загинув на фронті, прикривши собою трьох побратимів, 24-літній вихованець Пласту Іван Паламарчук з позивним «Їжак». Пластун з новацтва. Доброволець, воював в складі штурмового батальйону «Айдар».
Про Івана Паламарчука
З 10-літнього віку пластун новацького рою «Супер чортенята», відтак пластував юнаком гуртка «Білі Леви» 107-го куреня імені Петра Войновського у Пласт Чернівці. Був провідником гуртка. Пластову присягу склав 10 липня 2014 року на таборі «Батальйон Прут», де став першуном серед підстаршини.
Учасник багатьох вишколів, заходів, мандрівок і таборів. Зокрема таборував на «Червонодібровській Січі», мандрівному крайовому велосипедному таборі «Ревор».
Навчався у школі №6 у Чернівцях. Закінчив Чернівецький транспортний коледж.
Захоплювався велосипедами, мотоциклами та колекціонував платівки.
Свою військову службу розпочав в Одеській військовій академії, проте з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 р. покинув навчання та добровільно зголосився до війська. Мав звання солдата. Спершу служив у силах логістики, згодом за власним бажанням перевівся до сухопутних військ.
Останнє місце служби була рота ударних авіаційних комплексів в 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар» Збройних Сил України.
Брав участь в обороні Бахмута, Часового Яру, Іванівського, Константинополя та Богатиря.
При виконанні одного з бойових завдань група побратимів-пілотів потрапила під обстріл та зникла зі зв'язку. Завдяки професіоналізму в пілотуванні дронів, Іван з побратимом знайшов поранених, особисто надав невідкладну медичну допомогу та провів евакуацію всієї групи в безпечний тиловий район.
Загинув 20 квітня 2025 року поблизу селища Розлив Волноваського району Донецької області під час ротації з позицій, прикривши собою 3-х побратимів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами