За підтримки АТ «Чернівцігаз» митці розписали будову газорозподільного пункту, що поряд із Чернівецьким обласним навчально-реабілітаційним центром «Родина».
Разом із буковинською художницею Аліною Коник над розписом ГРП працювали Олександр Богомаз родом із Житомира, киянин Микола Гончаров і мінчанин Євген Аврусєвіч. Кожен з митців обрав стіну, відповідну своїй ідеї, і створив роботу у власній художній манері. Однак всі вони поєднані єдиним образом саду.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Концепція пов'язана із твором «Горіхове дерево». Він був створений жінкою, яка жила у міжвоєнний період у Чернівцях. Жила вона тут у багатій єврейській родині та фіксувала життя. Через 80 років, коли жінка емігрувала до Канади, вона зробила для себе якісь висновки на ті події та змогла сформувати книгу, основану на своїх мемуарах, думках та емоціях. Це зображення є проєкцією фасаду вікна, що по вулиці Університетській у Чернівцях, де і жила ця дівчинка. Вона бачила життя крізь це вікно. Ми можемо побачити її враження та внутрішній світ», - розповідає митець Євген Аврусєвіч.
Буковинська художниця Аліна Коник розповіла, що за основу свого стінопису взяла творчість Ольги Кобилянської та Лесі Українки:
«Вони також дуже любили описувати природу, зокрема Буковини. У них була дружба, тож я зобразила двох дівчат, їхні візуальні образи. Також тут є золото, яке притаманне майже усім моїм роботам. У певний період дня воно переливається та з кожного боку виглядає по-різному».
Аліна Коник отримала освіту в напрямку дизайну середовища, а також декоративно-ужиткового мистецтва зі спеціалізацією на художньому розписі. Авторка стінописів в міському середовищі Чернівців, учасниця виставок в Україні, Польщі, США. Отримала 1-е місце на Choice weekly art contest (2021 р., Каліфорнія, США).
Олександр Богомаз - випускник кафедри монументального мистецтва КДІДПМІД ім. М. Бойчука. Протягом 10-ти років відкрив близько 15-ти персональних виставок. Один із засновників мистецької спільноти "Інститут автоматики" (Київ). Молодший куратор виставки "Інституалізація. Інститут автоматики" в столичній галереї Imagine point (2022 р). Роботи зберігаються у збірці Черкаського музею сучасного мистецтва, приватних колекціях в Україні та Німеччині.
Микола Гончаров - визнаний український майстер графічного мистецтва. Нащадок старовинної мистецької династії, засновником якої є Адріян Прахов, мистецтвознавець, критик, керівник групи художників, що в 1884 - 1896 рр. розписували Володимирський собор в Києві (Віктор Васнєцов, Михайло Врубель, Михайло Нестеров, Павло Свєдомський, Вільгельм Котарбінський). 1993 р. Гончаров отримав Диплом Міжнародної бієнале «Імпреза» (Івано-Франківськ), неодноразовий переможець конкурсу «СТОП ЦЕНЗУРА». Співпрацює з Національним художнім музеєм України, Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара», Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності.
Євген Аврусєвіч закінчив відділення монументально-декоративного мистецтва Білоруської державної Академії мистецтв в Мінську. З 2007 р. мешкає в Чернівцях, працює в Україні. Співзасновник студії дизайну Undergroundhome. Серед інтер’єрних та архітектурних проєктів «Kilinski Lviv», «Rita Steinberg», «La pasta», «Віденська кав'ярня», «Don Gustavo», «Rivoli city club». Отримав нагороду «Книги рекордів України» за інсталяцію на центральній площі Чернівців до «Євро 2012».
Партнерська публікація
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами