У вересні 2024 року в Києві відбувся суперфінал курсу соціального підприємництва «Impactpreneurship 2.0» на платформі FUNdraiser, пише Медіа агентство АСС. Цьому заходу передував інтенсив тримісячного навчання з соціального підприємництва та фандрейзингу для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, жінок та підприємців з різних куточків України.
Понад 780 учасників створили 109 команд, з яких 15 найкращих отримали можливість презентувати свої проєкти перед журі.
Отримуйте новини в Telegram
Серед них і чернівецька фірма «Альфа Ерудит», котру заснував Євген Ткачук. Цей проєкт підтримали грантовим фінансуванням.
«Ми плануємо створити сучасну майстерню у Чернівцях, де будемо виготовляти авторські іграшки. Працюватимемо за бізнес-моделлю «Один за один», тобто за кожну куплену іграшку одну будемо передавати безкоштовно дітям з важких життєвих умов. Матимемо спеціальний інвентар для психологів і каністерапевтів. Основний фокус буде на забезпеченні потреб дітей з малозабезпечених сімей ВПО, сім’ї ветеранів, загиблих та зниклих безвісти. Ми будемо у виробництві використовувати лише натуральне дерево, а це безпека та екологічність продукції», - розповів Євген Ткачук.
За даними ЮНІСЕФ, близько 2.8 мільйона дітей в Україні потребують психологічної та соціальної підтримки через вплив війни. Тому першим напрямком роботи компанії буде подолання стресів та травм, з якими зіткнулася частина малечі, і які вплинули на їх психологічний стан. Другий напрямок — розвиток.
«По-перше, розвиваючі іграшки з дерева можуть допомогти дітям висловити свої емоції та справитися з тривогою. По-друге, спеціальний інвентар для дитячих психологів дозволить проводити терапевтичні заняття. По-третє, участь у творчих та розвиваючих заняттях допомагає дітям відволіктися від негативних думок. На першому етапі будемо забезпечувати дітей з Чернівецької області, ми вже працюємо з обласною військовою адміністрацією та з Благодійними Фондами Ветеранів», - додав Євген Ткачук.
Інноваційність проєкту в тому, що це перша в Україні фабрика дерев’яних іграшок, яка працюватиме за бізнес-моделлю «Один за один».
Майстерня розвиваючих іграшок з дерева матиме повний цикл виробництва. Також іграшки та інвентар, розроблені в рамках проєкту, сприяють інклюзивній і якісній освіті. Йдеться про навчання через гру, активне залучення і розвиток навичок критичного мислення, комунікації та творчості.
*Ініціативу «Майстерня «Альфа Ерудит»» впроваджує «Громадська організація «Чарівні лапки»» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами