Нагадаємо, напередодні з'явилась інформація, що у Чернівецькій міській дитячій лікарні помер 9-річний хлопчик, у якого діагностували важку двобічну пневмонію. Батько звернувся до правоохоронців із заявою, справу розслідує поліція.
Сьогодні батько дитини разом із громадськими активістами та представниками ЗМІ прийшов до лікарні запитати, чи всі необхідні для порятунку заходи вони вжили.
Про це повідомляє кореспондент ІА АСС.
Зокрема, батько не розуміє, чому замість звертання уваги на низьку сатурацію і важке дихання у дитини, йому в першу чергу почали лікувати цукровий діабет, якщо ні у дитини, ні у кого в їхній родині не було ніколи проблем із цією хворобою.
«Дитина поступає у хірургію зі скаргами на болі в животі, його лікують від цукрового діабету, а помирає він від пневмонії. Невже не можна було визначити двобічну пневмонію одразу, тієї ж ночі? Хоча би до шостої години ранку? Цей діагноз визначили лише о пів на одинадцяту. Також ще вдома медики швидкої допомоги визначили низьку сатурацію кисню в крові - близько 60%. Тим більше зараз, коли у нас епідемія коронавірусу, чому одразу ж не зробили рентген чи хоча б УЗД? А нам одразу сказали, що у нього діабет запущений. Хоча ми пояснювали черговому лікарю-реаніматологу, що ніколи у дитини не було проблем із цукром, і в нас ні в кого у роду не було», - висловив свої претензії медикам батько померлого хлопчика.
Вислухати батька та пояснювати дії лікарів вийшов головний реаніматолог закладу Аурел Рошка. Він запевняє, що медики діяли згідно протоколу.
«По-перше, дозвольте висловити співчуття. Але хочу запевнити, що до вашої дитини тут не ставилися якось погано. Справді, бувають доволі часті випадки, коли до нас поступають діти із вперше виявленим діабетом. Це той перший синдром, з яким ми боремося, щоб його знизити для надання допомоги. Коли побачили у нього тахікардію, низький пульс тощо, то хлопчика перевели до реанімації. І перший синдром, який «кидався в очі» - це діабет, адже у нього був підвищений цукор. Якщо не надавати таку допомогу, то дитина може впасти у кому», - пояснював дії медиків Аурел Рошка.
Наші новини є у Facebook
За законом, лікарям дається до 24 годин для виявлення точного діагнозу. А у випадку померлого хлопчика остаточний діагноз - важку двобічну пневмонію, медики поставили за 5-6 годин. Тому він вважає, що лікарі чітко спрацювали і все робили згідно протоколу.
Натомість лікар-реаніматолог, який тієї ночі приймав хворого хлопчика, та до дій якого у батьків є найбільше претензій, не захотів спілкуватися із пресою та громадськістю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами