Олена Григоряк, регіональна координаторка ГО "Інсайт" у Чернівцях, прокоментувала Інформаційному агентству "А.С.С." підтримку депутатами міської ради петиції про заборону гей-парадів у Чернівцях:
"Таке рішення депутатів міської ради не повпливає на діяльність нашої організації, яка позиціонує себе не лише виключно із представниками/представницями ЛГБТ-спільноти. Зокрема, ми за рівність між людьми. Людьми з інвалідністю, ромськими етнічними групами (та будь-якими іншими), людей представників_ць ЛГБТІК-спільноти.
Наша громадська позиція не суперечить діючій конституції України. Ми висвітлюємо свою діяльність відкрито, мирно та офіційно. Ми не несемо гомопропаганди. Я, як представниця ЛГБТ-спільноти, скажу від себе, що я за видимість себе, як людини. Такої ж, як і решта українців. Я людина, я не пропаганда. Я маю таке ж право на висвітлення своєї думки, громадської позиції, чи позиції, як активістки".
Підтримати таку петицію прийшли представники православної церкви та Нацкорпусу.
Ініціатор звернення Микола Гунько наголосив, що, на його думку, "чернівчани поки не готові сприймати заходи ЛГБТ-спільноти".
Зрештою, 30 депутатів підтримали проект рішення юридичного управління на основі петиції М.Гунька.
Там йдеться про пропозицію ЛГБТ-спільнотам утриматись від публічних заходів у Чернівцях.
"До врегулювання на законодавчому рівні питання, викладеного у зверненні до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо захисту і розвитку інституції сім’ї України - запропонувати ЛГБТ-спільнотам утриматись від проведення публічних заходів на території міста Чернівці", – йшлося у проекті рішення.
Координаторка ЛГБТ-простору у Чернівцях Олена Григоряк каже, що відстоює свої права, бо їх у Чернівцях порушують:
"Перш за все, я відчуваю порушення прав представників_ць ЛГБТ спільноти у можливості безпечно жити. Я, як представниця спільноти, неодноразово чула у Чернівцях погрози у свій бік, залякування від представників "Національного корпусу", "Азов", "Катехон". Під час проведення Фестивалю Рівності у травні, до нас увірвалися праворадикальні угрупування та представники Ради Церков із закликами: "Буковина не содом", "Геть з міста", "Геть під...ів". Ні на мить не розібравшись, що це за захід, які люди на нього йдуть.
Тоді праворадикальні молодики розпилили нам сльозогінний газ, кинули молоток у наш бік, а потім ми отримали повідомлення про замінування медіа-центру "Belle Vue".
Хоча Фестиваль Рівності - це платформа, на яку може вийти будь-яка людина, права якої порушують чи обмежують.
Моє право на мирні зібрання порушується, адже мені вказують, що і як я маю робити. Мені нав`язують думку про те, що я повинна їхати геть зі свого рідного міста, адже я содомітка, грішниця.
До мене, як до відкритої лесбійки, ставляться упереджено, і тут зовсім немає мови про толерантність, адже неодмінно знайдуться ті "традиційні" поціновувачі, котрі краще за всіх знають, як мені потрібно виглядати, говорити, що їсти, з ким спати, де гуляти, де жити".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами