Лідер рейтингу програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine – місто Чернівці – отримало 84,5 бала зі 100, продемонструвавши суттєвий прогрес у 27 відсоткових пунктів. Додамо, другу сходинку посіла Вінниця з 81 балом, а на третьому місці — Луцьк, який також продемонстрував значну позитивну динаміку і набрав 76 балів.
Як вдалося Чернівцям очолити рейтинг прозорості, розповів у коментарі журналістам МА АСС міський голова Роман Клічук.
«У 2024 році, після оголошення результатів рейтингу, міське керівництво вирішило посилити позиції Чернівців та змінити статус з «частково прозорого» на «прозоре» та увійти в Топ 5 міст. Міська рада почала впроваджувати заходи, які в методології оцінювання прозорості міст Transparency International Ukraine визначено як кращі практики.
У жовтні TI Ukraine суттєво оновила методологію, додавши понад 20 індикаторів, що стосуються стратегічних документів і програм, відбудови, взаємодії з ветеранами та переселенцями, енергоефективності тощо. Відтак робота над покращенням позиції міста у рейтингу продовжувалась», - зазначив мер Чернівців.
Загалом дослідження охоплює 7 напрямів: відкритість, бюджет і закупівлі, комунальне майно та земля, взаємодія з громадськістю, кадрова політика та доброчесність, послуги громадянам, реагування на виклики війни. Міста оцінювали за 70 індикаторами, які були розроблені з урахуванням чинного законодавства, досвіду попередніх досліджень, а також найкращих європейських практик та євроінтеграційних вимог.
- Доступність інформації - один з ключових елементів відкритості міських рад. 13 індикаторів рейтингу прозорості стосувалося саме відкритості. Місто виконало повністю 12 індикаторів, та 1 індикатор виконало частково. Останній стосувався оприлюднення переліку чинних регуляторних актів на сайті міської ради, де не повністю врахували наявний формат оприлюднення інформації, пояснює Роман Клічук.
Чернівців отримали 84,5 бала зі 100, а рівень виконання індикаторів зріс на 27,1 відсоткових пунктів порівняно з минулим роком. Чернівці цілком виконали найбільшу кількість (27) нових індикаторів, зауважив міський голова.
Згідно з методологією та результатами дослідження у Чернівців є кілька позицій, які вдалося виконати частково або не виконати. Це або технічні питання (наприклад, вимоги до оформлення структури міської ради чи оприлюднення переліку чинних регуляторних актів), або ж такі, які потребують зміни підходів до роботи профільних виконавчих органів (технічні зміни у підготовці проєктів рішень у сфері земельних відносин, розробка нової стратегії розвитку територіальної громади та плану заходів з її реалізації до 2027 року.
«Міська рада зробить висновки та працюватиме далі над покращенням результату.
Чернівці готові до результату 100 зі 100. Звісно, місто працюватиме далі у напрямку підвищення рівня прозорості, проте тут також важливою є методологія оцінювання роботи міської ради, яка може бути змінена цього року. Про це уже зазначали представники Transparency International Ukraine», - підсумував очільник Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами