Нагадаємо, 13 липня стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення нового начальника Чернівецької обласної державної адміністрації, відповідний документ був датований 11 липня. Відтак, керівну посаду у Чернівецькій ОВА зайняв Руслан Запаранюк.
Отримуйте новини в Telegram
Як розповів кореспондентові Медіа агентства АСС новий очільник ОВА, він народився та живе на Буковині. Достатньо добре знайомий з контрастами регіону та його проблематикою, на його думку, вони дійсно важливі:
«Розв'язання цих питань - спільна справа, в цьому ми повинні об’єднатись і злагоджено підійти до цього питання, витримати максимальну толерантність, щоб всі зрозуміли що йдемо спільно. Живучи тут, у цьому регіоні, я знаю, що ми, буковинці, маємо те вміння, толерантність, щоб справлятись з усіма вимогами часу».
Руслан Запаранюк вже має досвід роботи на керівних посадах. Чиновник каже, що у своїх методиках керування послуговується основним принципом - людяністю. Саме на цьому принципі він базуватиме свою подальшу роботу: з буковинцями, підлеглими, колегами та вищим керівництвом. Також новий очільник Чернівецької ОВА обіцяє, що його робота буде максимально прозорою та відкритою, на стільки це можливо у період воєнного стану.
- «У першу чергу, якщо розглядати наш регіон, як тиловий, тут є певна специфіка. Президент Володимир Зеленський чітко окреслив основні першочергові завдання, які ми обов’язково маємо виконати.
Знаємо, що є велике навантаження на наші митні пункти пропуску - це перше завдання, яке ми маємо врегулювати, налагодити та запустити. Тут перетинається і питання гуманітарної допомоги, яка надходить на допомогу країні, фронту. Це і енергозабезпеченість, паливо, яке також працює на наш фронт та на нашу країну. Всі ці процеси, які пов’язані з митницею є важливими та саме вони, станом на сьогодні, вже повинні виконуватись.
Наступне - наша область прийняла достатньо велику кількість вимушено переселених осіб, які приїхали сюди з дітками, цілими сім’ями. Тут наше завдання полягає в тому, щоб спільно з громадою допомогти цим людям швидко адаптуватись, забезпечити їх роботою, нормальними умовами для проживання, тим паче, що на нас чекає зима і опалювальний період, нам потрібно розмістити людей.
Ще одне завдання, яке перед нами стоїть, не менш важливе – запустити навчальний процес. Діти мають вчитися, навіть в тих непростих умовах, ми повинні забезпечити безпекову складову для цього. Наразі ми проходимо великий підготовчий етап, у якому вирішальне слово за батьками. Відпускати дітей до школи, чи ні - ухвалюватимуть батьки».
Наші новини є у Facebook
- «Флагшток. Для мене це болюче питання. Люди гинуть за прапор на фронті, це символ української душі та серця, а коли він стоїть такий розтріпаний – це неприйнятно. Тому я звернув на це увагу. Це те, що можна було «вчора» ще зробити. Для мене не зрозуміло, чому сталось таке упущення. Люди, які за це відповідали ніби не розуміли, для чого він там стоїть. Тому ми відразу замінили полотно прапора. Далі вже будемо вивчати стан будівництва та території поруч. Думаю, що зробимо все можливе, щоб це виглядало так, як має бути. Це не було терміновим завданням, але, як на мене, важливо було це зробити.
Щодо перших кроків. Ми працюємо у багатьох напрямках: відкриття митних пунктів, створення умов для ВПО, навчальний процес, опалювальний сезон, працюємо на випередження із ситуацією можливого сплеску захворюваності на коронавірус та інші не менш важливі.
Станом на сьогодні провів перемовини з підрядною організацією, яка веде роботи з будівництва КПП «Дяківці» та «Красноїльськ». Знаємо, що замовником цих робіт є наша митниця, попередньо всі роботи повністю перезапущені на двох пунктах. Підрядник виконує роботи попри відсутність фінансування, і навіть взяв зобов’язання, що все буде виконане належним чином та у визначений період. Найближчим часом фінансування буде відновлене коштами з держбюджету, ці пункти будуть запущені.
У Красноїльську будується дорога до КПП, зараз заливається бетон, щоб був нормальний під’їзд для вантажівок, а це технологічний процес, який вимагає часу. У Дяківцях повністю підведені шляхи до КПП, завершуються облаштування самих пунктів. Можливо цей пункт запуститься раніше.
Ну і щодо діяльності попередників. Ми зараз моніторимо фінансові питання, питання наповнення бюджетів.
Бачу, що потрібна перевірка низки рішень з питань землевідведення та комунальної власності на відповідність вимогам законодавства. Триває робота з відповідними державними органами.
Наприклад, з'ясували, що Вікнянська територіальна громада надала рекордні показники по наповненню бюджету. Виявилось, що багато хто з силових структур, заклади обласного рівня, здійснювали оплати у Вікнянську ОТГ. Це різні суми, платежі за певний період. Проте це все наразі виправляється, повертається до Чернівців. І це правильно, адже заклади обласного рівня мали б сплачувати податок у місті, як на мене. Ми аналізуємо, як це сталось, ситуацію виправляємо. Фактично заборонити здійснювати оплату податків у певному місці ми не можемо, але поетапно майже всі структури вирішили самі повернутись до міста».
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
« Мобілізація є впорядкованою законами та нормативно-правовими актами. Є постанова, яка регулює цей процес. Наразі ми розбираємось з цим, на скільки все відбувається правильно, відповідно до чинного законодавства. Впевнений, найближчим часом, проблемні питання будуть врегульовані.
Моє бачення тут - потрібно обов’язково підіймати рівень мотивації людей. Вони повинні самостійно йти з бажанням допомагати своїй країні. Потрібно працювати з населенням, з людьми, це тривалий процес. Тоді не буде вже ніхто переховуватись і тікати. Потрібно переосмислити це все. Повторюсь, потрібно працювати з мотивацією. Це як любити свою сім’ю, свій край, це внутрішній мотив кожного чоловіка, який має працювати. Роздавати повістки без розбору усім – не логічно, як на мене.
Підняття мотивації військовозобов'язаних - це спільне завдання військових, адміністрацій, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та безпосередньо територіальних громад. Це дуже важливо.
Що стосується кількості мобілізованих. Є визначені Міністерством оборони України мобілізаційні плани, які доводяться до та реалізуються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Квоти розподіляються відповідно до кількості населення, між громадами. Завдання з мобілізації в області виконуються відповідно до планових показників. Немає питань щодо наднормової кількості, чи перевиконання.
Це в першу чергу робота Міноборони та центрів комплектування, в яку ніхто інший не втручається. Наразі багато повісток роздають з метою уточнення даних. Це загальна картина для центру комплектування, щоб там розуміли об’єми мобілізаційних ресурсів».
- «Я налаштований на конструктивну співпрацю з містом та обласною радою, інакше не може бути.
Ми всі прийшли сюди здійснити роботу для блага громад, якщо не буде взаємної роботи – програють всі, в першу чергу - люди. Такого допускати не можна.
Знаю, що є важливі проєкти, які мали б бути здійснені у попередній період, але через відсутність діалогу, не були здійснені.
Як на мене, той хто не зацікавлений у спільній праці, у конструктиві, прагне проявити певні власні амбіції: можливо політичні, особисті. Це неприйнятно, тут важка кропітка робота на добробут буковинців, що є єдиною спільною задачею для обласної ради, адміністрації, міської ради».
- «Команда формується. Але процедурні питання погодження, через воєнний стан, трошки затягнулися в часі. Команда є. Команда сформована. Думаю, найближчим часом я її представлю. Люди фахові, знають, що потрібно робити, будемо спільно працювати. Всі заступники - нові люди. Можливо їх прихід відбуватиметься поступово, не всі прийдуть одночасно».
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами