Одного дня чернівчанину Олександру Бєлікову під час роботи зателефонували з невідомого номера, пише Медіа агентство АСС. Співрозмовник відрекомендувався працівником СБУ, назвав Олександра за іменем та по-батькові і додав – щодо картки були вчинені шахрайські дії, варто її заблокувати. Чоловік погодився.
«Після цього з моєї пенсійної та кредитної картки почали зникати гроші. Я подзвонив на гарячу лінію, вони заблокували картки. І потім коли ми намагались зайти на мій додаток, ми не змогли. Додаток просто як картинка. Незрозуміла ситуація. Якби я назвав пін-код, якби я назвав код входу в додаток мій, а то лише натиснув підтвердження на цифру 1. Так у мене зникло 30 тисяч гривень», - розповів Олександр Бєліков, постраждалий, завідувач кафедри ортопедичної стоматології Буковинського медуніверситету.
Отримуйте новини в Telegram
Постраждалий одразу написав заяву у поліції, там відкрили кримінальне провадження, копію якого чоловік заніс до свого банку, де також проводять власне розслідування. У поліції кажуть: такі злочини нині найбільш поширені у Чернівецькій області.
«Цього року було зареєстровано понад 900 кримінальних проваджень за фактами шахрайств. І це є найпоширеніші злочини, які фіксуються на території Чернівецької області. За 197 фактами вже повідомлені особам підозри», - зазначила Кароліна Маришева, речниця поліції Чернівецької області.
Шахраї телефонували від імені банків, пропонували людям соціальні виплати під час війни, гарантували виграші грошей, техніки чи автомобілів, або обманювали довірливих покупців на онлайн-платформах. І усе – на заміну на особисті дані, що відкривав доступ до рахунків. І так з карток забирали від 5 до 100 тисяч гривень.
«Важливо, не називати свої анкетні дані, не називати реквізити банківських рахунків нікому. Методи зловмисників щоразу стають усе складнішими. Зловмисників ми шукаємо за слідами в Інтернеті – це облікові записи, банківські картки, на які вони перераховували кошти, IP-адреси, з яких вчиняли злочинні дії. Діють шахраї переважно на території України і частково – на тимчасово окупованих територіях. Використовують методи обходу, тобто, намагаються нас заплутати, використовуючи російські рахунки, заборонені в Україні, і що ускладнює нам розслідування цих злочинів», - каже Олександр Чорней, поліцейський відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецькій області.
Збільшення кількості жертв шахрайств психологи пояснюють впливом війни. Люди відчувають тривогу та постійне напруження. Такий стан призводить до психологічного виснаження і зниження когнітивних функцій. В тому числі, критичного мислення. Люди в такій ситуації схильні приймати рішення на основі емоцій, а не об’єктивного аналізу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами