Мітинг відбувся біля Меморіалу в'язням Чернівецького єврейського гетто на вулиці Сагайдачного, передає кореспондент ІА АСС. Чернівчани прийшли з квітами та свічками аби вшанувати пам'ять шести мільйонів невинно загублених життів.
Як розповів голова Чернівецької міської єврейської громади «Мір’ям» Ілля Хочь, відзначення цієї страшної події вперше було започатковано ООН у 2005 році. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
«У Чернівцях у 2016 році ми побудували Меморіал пам’яті жертв Чернівецького єврейського гетто. Чернівці – це місто на кордоні, яке одним із перших постраждало під час Другої світової війни, коли розпочалися бойові дії між Німеччиною та Радянським Союзом, у тому місці, де споруджено меморіал було єврейське гетто. Щороку ми тут збираємося, щоб вшанувати пам’ять 6 мільйонів жертв Голокосту», - каже Ілля Хочь.
Отримуйте новини в Telegram
Він додав, що в Україні у роки війни загинули 1,5 мільйона євреїв, на території так званої Трансністрії (Чернівецька, Вінницька та Одеська область) - 600 тисяч людей.
Як зазначив головний равин Чернівецької області Менахем Мендель Гліцнштейн, поки людство пам'ятає про трагедію голокосту, поки є гарантія, що вона більше не повториться.
«Але мало лише пам’ятати про трагедію, ми маємо зробити щось хороше. Сьогодні увесь світ бореться з пандемією коронавірусу. Є вакцина Pfіzer, головний лікар, директор цієї фірми, яка її винайшла, родом з міста Салоніки (Греція). Під час Голокосту у тому місті вбили 80 тисяч євреїв і їх залишився один відсоток. Він народився у 1962 році, йому мама сказала: ти маєш вивчати медицину. Адже ми вижили після Голокосту і маємо подарувати світу світло, подарувати його іншим людям. Так вийшло, що коли розпочиналася пандемія коронавірусу, люди на його фірмі не спали ночами, шукаючи можливість допомогти усьому світу. Його фірма дала першу вакцину, яку отримали вже мільйони людей і зберегли життя. Ми маємо не лише пам’ятати про Голокост, але робити щось хороше і щодня пам’ятати про те, що потрібно дарувати людям світло», - розповів равин.
Читайте також: Вижити тим, хто вижив. У Чернівцях вийде книга про Голокост другого покоління
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами