Стипендіатів обирали за високі досягнення у навчанні, науковій та громадській діяльності. Таку грошову винагороду студенти чернівецького вишу отримуватимуть впродовж п’яти місяців, пише Інформаційне агентство АСС.
Наші новини є у Facebook
Стипендію кращим студентам Чернівецького національного університету вирішив започаткувати колишній випускник вишу, який здобув тут науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, а нині директор криптотрейдингової компанії «Orca Finance», Ярослав Петришин.
«У мене давно була ідея підтримувати кращих студентів. І ось я нарешті дійшов до реалізації. Мета – підтримати не тільки фінансово, а й залучити молодих людей до такої сучасної речі, як криптовалюта. Студенти отримають стипендії саме у криптовалюті. Молодь зможе цю стипендію перевести в гривні і вивести собі на картку, що є найпростішим варіантом. А можуть інвестувати ці гроші у криптовалюту, купити частинку біткоїна і спробувати займатися криптотрейдингом, відтак, примножити ці гроші, і взагалі відчути, що відбувається на цьому ринку», - розповів про свою ідею Ярослав Петришин.
За словами мецената, таку стипендію вперше вручають не тільки в Чернівцях, а й в Україні.
«Отож, сьогодні студенти отримають по $500 у криптовалюті кожен, за курсом 1 до 1. Ці гроші ми виплачуватимемо впродовж п’яти місяців, відповідно по 100 BUSD щомісяця», - додав директор криптотрейдингової компанії.
У ЧНУ – 11 факультетів та 2 інститути. Відповідно до академічного рейтингу з кожного підрозділу вишу обрали найкращого студента. Саме так і вийшло 13 стипендіатів, пояснює проректорка ЧНУ Тамара Марусик.
«Це доволі вагома подія у житті студентства нашого вишу. Ми вже не вперше отримуємо меценатську допомогу від Ярослава Петришина, але вперше вручатимемо такі меценатські стипендії. Стипендіатів вибирали зі студентів 2-х, 3-х та 5-х курсів. Рейтинг, за яким визначається кращий студент того чи іншого підрозділу, включає у себе навчальну, наукову та громадську діяльність. Тобто ми представили до цієї стипендії студентів, які найкраще навчаються, беруть участь у різноманітних наукових конференціях, форумах, ведуть активне громадське життя в університеті», - розповіла Тамара Марусик.
Відтак, серед тих, хто потрапив під ці критерії була студентка 3-го курсу факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Ольга Коваль.
«Я отримала найвищі бали не тільки за досягнення у навчанні, а й науковій діяльності, неодноразово беручи участь у різноманітних конференціях, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах, а також веду активну громадську діяльність в університеті. Зараз пишу наукові роботи в сфері розвитку освіти, впливу інформаційних технологій і їх застосування в освіті», - каже стипендіатка.
Ці гроші дівчина відкладатиме на навчання в магістратурі.
Своєю чергою студент 5-го курсу факультету фінансів, підприємництва та обліку Владислав Хортюк, планує витратити лише частину цієї стипендії.
«Моя спеціальність звучить як підприємництво, торгівля та біржова діяльність. Відповідно, у нас є певні предмети, на яких ми вивчаємо, що таке криптовалюта, фондові біржі тощо.
А отже, як нас навчали, що «всі яйця в одну корзину не кладуть», частину стипендії виведу і витрачу на щось, а з іншою спробую на біржі», - пояснив Владислав Хортюк.
Директор криптотрейдингової компанії «Orca Finance» Ярослав Петришин запевнив студентів, що витрачання цих коштів ніхто не контролюватиме.
«Це – їхні гроші, вони зможуть робити з ними все, що захочуть. І закликаю доєднатися до такого меценатства й інших буковинських підприємців», - додав меценат.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами