Про таку невідповідність першою заговорила директорка ліцею №5 «Оріяна», волонтерка та депутатка міської ради Галина Абрам’юк, пише Медіа агентство АСС. За її словами, колись у цьому кіоску продавали продукти харчування, далі він багато років був зачиненим. А минулої осені з’явились майстри та наліпили білу плитку з кольоровим украпленням. І на весь фронтон вмонтували ролети.
«І їм байдуже, що тут червона лінія, історична зона. Власника не знайшли, дозволу вони не мали. Поруч наш ліцей, а це перша українська гімназія на Буковині. Хочеться, аби все було збережено автентично, а не так строкато. Ми ось відновлюємо оригінальну огорожу ліцею. Сітка як мереживо, аби все було в одному єдиному архітектурному ансамблі», - каже Галина Абрам’юк.
Днями на сесії міської ради директорка ліцею ініціювала протокольне рішення щодо вивчення законності змін архітектурного вигляду малої архітектурної форми (МАФ).
Отримуйте новини в Telegram
«Ця споруда є капітальною. Є власник, але зв’язатись з ним не вдалося. Всі можливі контакти обірвані. По напрямку податкової була заборгованість за орендну плату за землю. Через виконавчу службу з рахунків стягнули борг. Будемо надалі шукати власника. Ця будівля є у межах історичного ареалу. Роботи оздоблювальні, які впливають на вигляд, мають бути погоджені з управлінням охорони культурної спадщини. Матеріали і кольорове рішення по фасаду, а таких дозволів не було», - прокоментував Андрій Тимофійчук, директор департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міськради.
Вікторія Діденко, директорка управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради, журналістам МА АСС повідомила, що вивчатиме це питання:
«Будівля ліцею №5 є пам'яткою архітектури місцевого значення Чернівців. А той МАФ не вважається таким об'єктом. Просто історична будівля. Ми вивчимо це питання і з’ясуємо всі обставини. Виїдемо на місце», - повідомила Вікторія Діденко.
Тим часом в «Оріяні» міркують, як замінити 8 секцій огорожі, відновленої за старими зразками, якщо вона прикріплена трубами до самого МАФу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами