На сьогодні в Україні охоплення вакцинації від кору вдвічі менше, ніж у 2005 році, коли в країні починалася передостання епідемія хвороби, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.
"Зростання захворюваності вже відбувається. У 2017 році, за офіційними даними, в Україні на кір захворіло більше ніж 2 тис. людей. Циклічність зростання захворюваності – п'ять–шість років. Попередні епідемії кору були у 2006 і 2012 роках. Наприклад, у 2006 році, на піку захворюваності, кір було діагностовано у 40 тис. осіб. Але зараз ситуація ще гірша, ніж тоді. Адже значно менше охоплення вакцинації. Вакцин сьогодні зроблено вдвічі менше, ніж у 2005 році, коли починалася передостання епідемія. Тому наступного року кількість українців, хворих на кір, може перевищити 40 тис. Зазвичай пікові місяці захворюваності – лютий і березень", – підкреслив Волянський.
Він зазначив, що в Україні є якісна вакцина від кору.
"Спалахи захворюваності на кір зафіксовано в Запорізькій, Рівненській, Чернігівській та Чернівецькій областях. Нагадаємо протягом листопада на кір захворів 121 буковинець. Минулого року - лише двоє
Населення в нас не хоче розбиратися у вакцинах, люди вважають, що вони всі погані. Хоча вакцина проти кору в Україні дуже гарної якості. Вона нормальна, сучасна. До нас завозять вакцини з Індії та Бельгії. Індійські вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця та інших інфекцій. А ось проти кору до України постачають гарну бельгійську вакцину. Але в людей велика недовіра до вакцинації загалом. Тому у 2018 році буде пік епідемії кору в Україні. Питання в тому, скільки людей захворіє: 10 тис. чи 100 тис.?" – резюмував Волянський.
14 червня МОЗ повідомило, що у 2017 році в Україні в 15 областях на кір захворіло 735 осіб. Із них 392 випадки було зафіксовано в Івано-Франківській області і 267 – в Одеській.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами