Аварійно-диспетчерська служба 0-80 надавала послуги з ліквідації поломок та проривів у мережах постачання електрики, тепла, води, а також з водовідведення, пише ІА АСС. Служба працювала на підставі заключеного із міськрадою договору. Для мешканців ці послуги були безкоштовні. Та через зміни у законодавстві фінансувати роботи з міського бюджету заборонено. Ліквідація аварій оплачується коштами співвласників багатоквартирного будинку.
Наші новини є у Facebook
«З 2018 року весь житловий фонд більше не перебуває на балансі міської ради, а у руках співвласників. Тому тепер ліквідація аварій – це питання співвласників чи найнятих управительських компаній. До тепер місто витрачало на АДС щороку по 5 мільйонів гривень. А управителі цим користувались. Часто АДС виїжджала на виклики після 18 години. Тому управлінські компанії спеціально ігнорували заявки мешканців, аби їх потім ліквідовувала АДС. На цьому вони економили свої ресурси, а місто втрачало», - прокоментував Григорій Прохоренко, директор інфраструктури та благоустрою міської ради.
Єдина можливість знайти компроміс в правовому полі — це укладення між управителями будинків та АДС або договорів на разові на усунення аварій, або договорів на обслуговування на постійній основі.
АДС, як комунальне підприємство, ліквідовано. Функціональні повноваження частково перейшли Чернівецькій міській раді та КП «Містосервіс». Гаряча лінія буде працювати як і раніше, а у працівників «аварійки» зберігається робоче місце та зарплата.
Читати: Втрати води понад 1 мільйон гривень у рік: у Чернівцях ліквідували аварію
«Аварійна служба мала до початку липня 2021 перейти на самообслуговування. Але укладати договори управителі відмовились. Відповідно себе не можуть утримувати і міська рада не зможе фінансувати. Довелося перевести 15 осіб аварійної бригади у Містосервіс, а інших 15 працівників із кол-центру під управління виконкому. Там буде відділ, який займатиметься прийомом заявок на 15-80», - додав Григорій Прохоренко.
У департаменті інфраструктури радять мешканцям довідатись у свого управителя: чи укладена угода на ліквідацію аварійних ситуацій та як саме управитель буде ліквідовувати аварію. Адже у випадку форс-мажору часу шукати крайнього і відповідального може просто не бути.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами