У березні планується розпочати роботу із знищення борщівника на території Чернівців
При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються. Особливо небезпечними є ураження у ділянці суглобів, котрі постійно перебувають у русі. Отруйним у бур’яну є все: стебла, листки і коріння. Навіть найменший контакт із рослиною під дією сонця може призвести до опіків.
У період цвітіння (червень-вересень) борщівник є особливо небезпечним, адже отруйні речовини виділяються в повітря і навіть без контакту з рослиною завдають шкоди здоров’ю. Найсильніші опіки загрожують при контакті рослини з вологим тілом у спекотні сонячні дні.
Проблема поширення борщівника на території Чернівців щороку стає дедалі актуальнішою.
З настанням весни ця небезпечна багаторічна рослина зростає на площі приблизно у 80 гектарів. У попередні роки вживалися заходи щодо її поширення із залученням науковців. На ліквідацію небезпечного виду рослин борщівника Сосновського з міського Фонду охорони навколишнього природного середовища середовища міською радою впродовж 2015, 2016 років департаменту житлово-комунального господарства виділялись кошти.
Основними місцями розвитку борщівника Сосновського є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо.
Фактичні обстеження міста Чернівців показали, що борщівник Сосновського займає набагато більшу територію і охоплює 83,1 га. Зокрема, у Садгірському районі були виявлені вогнища бур’яну на площі більше ніж 82 га, у Шевченківському районі на площі більше ніж 0,5 га та на території Першотравневого району на площі близько 0,1 га.
На основі моніторингу районів м. Чернівці з виявлення борщівника Сосновського було проведено роботу по формуванню карт поширення та схем по результатах боротьби з бур’яном. Результатом роботи є створення карти міста Чернівці із наявними та знищеними осередками борщівника Сосновського, з якими можна ознайомитися на сайті УкрНДСКР ІЗР .
У прес-центрі місбкої раді повіомляють, що вже у березні 2017 року розпочинають роботу з застосуванням хімічних препаратів, що забезпечить більш дієву та економічно-ефективнішу систему боротьби з борщівником Сосновського.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами