Послухати цікаві розповіді про життя письменника зібралося 5 червня в Целанівському центрі чимало чернівчан. Ганс Берґель народився 1925 р. поблизу румунського міста Кронштадта. Неугодного радянському режиму, який тоді панував у Румунії, письменника тричі відправляли за грати.
Завдяки сприянню Ґюнтера Ґрасса в 1968 році йому вдалося перебратися до ФРН. Берґель був особисто знайомий з деякими чернівецькими письменниками, зокрема Ґреґором фон Реццорі, Альфредом Марґул-Шпербером, Мозесом Розенкранцом, Манфредом Вінклером тощо.
«Це людина, яка є свідком цілої епохи», - зазначають організатори зустрічі. У публіцистичній збірці «Слідами буковинців», яка складається з 7 есе, письменник виклав спогади про видатних митців, які були вихідцями з Буковини. «Чудово памʼятаю свою першу зустріч з Альфредом Марґул-Шпербером. Коли переді мною відчинилися двері помешкання, де він жив, то найперше, що я побачив, був ґудзик його сорочки в районі живота. Я підняв очі, Альфред посміхнувся до мене й сказав: «Так, так, я на 3 сантиметри нижчий за Фрідріха Шіллера». Шіллер був 2 метри і 3 сантиметри заввишки», - розповів Ганс Берґель.
Письменник Ганс Берґель переконаний, що літературний ландшафт Буковини живиться й до сьогодні імпульсами поетичних талантів – від Пауля Целана до Ґреґора фон Реццорі, від Рози Ауслендер до Ґеорґа Дроздовського та багатьох інших.
«Усі вони, якщо аналізувати їхню творчість, є дітьми не лише своєї батьківщини – Буковини, а вкорінені в багатошарову мультинаціональну культуру більшого простору – Південно-Східної Європи», - зазначають організатори зустрічі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами