Відремонтоване приміщення, нові меблі, ковдри та матраци, і навіть тренажери, завдяки волонтерам та благодійникам, тут створили комфортні умови для атовців. Медики зізнаються, спеціальної програми психологічної реабілітації учасників АТО немає – відкриття центру - перші кроки в цьому напрямку - і воно надзвичайно важливе.
Євгеній Ядуков-Матіос, учасник АТО: «От даже буває таке, що машина, коли їде, стрельнув вихлопний газ, присідаєш і думаєш, що десь щось взірвалось».
Євгеній потрапив в психіатричну лікарню після обстрілу в селі ЛуганськОму Донецької області. По українських захисниках сепаратисти гатили із самохідної артилерійської установки. Там оператор-навідник БМП і отримав травму. Вже два місяці він бореться із агресією та безсонням, каже, завдяки допомозі лікарів позитивні зрушення є.
Євгеній Ядуков-Матіос, учасник АТО «В мене по-тихеньку вже сон нормалізувався».
Ще одному учаснику АТО із позивним «Шпрот» із реабілітацією пощастило значно менше.
Позивний «Шпрот»: «Я навіть не чув про нормальну реабілітацію на Україні.
В Америці після бойових дій боєць проходять реабілітацію протяго 6 років. В нас, я після контузії пропив курс таблеток 21 день і все. Я навіть не чув про нормальну реабілітацію на Україні. Те, що люди роблять, до нас лише доходить».
Те, що слова українського захисника –сумна реальність - констатує і головний лікар Чернівецької психіатричної лікарні.
«На сьогодні як такої реабілітаційної програми психологічної щодо реабілітації цих осіб немає. це перші кроки, але нічого, будемо мати шишки, але нічого, треба щось робити».
Це один з таких перших кроків – реабілітаційний центр для учасників АТО, який відкрили на базі Чернівецької психіатричної лікарні. Кілька місяців поспіль волонтери ВО «Буковина – українському війську» завдяки спонсорам тут працювали і ось результат.
«Зробили буквально все, стіни. Ремонт новий, привезли нові ліжка. Нові тумбочки, навіть гноєві, дивіться нові матраци. Обладнання дорого вартісне, яке ми привезли, воно зараз знаходиться на 2 поверсі в реанімації».
А ще нова кухня, телевізори і навіть тренажери. У все це вкладено близько 2 мільйонів благодійних гривень, кажуть волонтери . І хоча реабілітаційний центр невеликий – всього 15 стаціонарних ліжок – це уже хороший початок, кажуть медики.
«Агромная робота, ну, на самом дєлє».
На цьому волонтери не зупиняються – надалі планують облагородити територію навколо реабілітаційного центру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами