У Чернівцях відкрили простір для сімей воїнів, переселенців та їхніх родин, пише Медіа агентство АСС. Сюди можна буде звернутись щодня, крім неділі. У цьому центрі будуть проводитися групи взаємопідтримки, робота з психологом та арттерапевтом, а до різдвяних свят тут збирають подарунки для ЗСУ.
«Мій чоловік зараз на передовій. А відкриття центру – це неабияка підтримка для мене і моїх дітей. Важко проживати самій ці емоції. Коли ти сама і чуже місто, бо ми з Маріуполя, психологічно хочеться розвантаження. Важливо почути, що я не одна і поруч такі ж самі мами, дружини, сестри, які теж переживають. Ми можемо об’єднатись і створити щось для своїх чоловіків, синів. Вважаю це вкрай необхідно у цей період для діток військових. Щодня чую від дітей – коли батько вернеться чи скоро ми його побачимо. Самій це важко витримати і коли з цим працюють спеціалісти – то це стає підґрунтям, аби рости і розвиватись», - розповідає Марія Лазоренко, переселенка з Маріуполя і дружина військовослужбовця.
Отримуйте новини в Telegram
Від куль та ракет змушена була тікати і родина Червоненко з Донеччини. Дитина з інвалідністю, а чоловік воює проти окупанта. Дружина зараз у Чернівцях і відчує неабияку підтримку від фахівців та колег, каже так легше почуватись впевненіше.
«Тут ми можемо проводити час разом. Спілкуватись на різні питання, як дружини військових, ВПО з чернівчанами, які теж сюди приходять. Це нас підтримує, важливо почуватись не самотньою. Ми віримо у перемогу та збираємо подарунки для ЗСУ», - каже Надія Червоненко.
У грудні проведуть групу арттерапія для дружин військовослужбовців, також для діток майстер-клас із малювання листівок до Різдва для героїв та написання листа. Для жінок організують розпис пряників для проєкту «Подаруй герою Різдвяний подарунок».
«Відкрити центр – це була наша з чоловіком ідея. Сюди можуть всі прийти і отримати допомогу від нас. Поговорити, спитати пораду, отримати юридичний коментар, будуть заняття з терапевтом, психологом. Це важливо і для діток і для жінок, котрі або ВПО або мають чоловіків у ЗСУ. Наше серце любляче і відкрите для всіх. Ми придумали ще казкотерапію, семінари, лекції, круглі столи. Будемо малювати кавою. Всі повинні відволіктись і думати лише про хороше», - розповіла Ірина Павел, керівниця проєкту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами