Рішення тоді підтримали 265 депутатів.
Згідно з проєктом закону, Російська православна церква в Україні буде заборонена. Водночас «українські релігійні організації, які підозрюються у співпраці з РПЦ, матимуть 9 місяців, щоб розірвати зв’язки з Москвою». Додамо, за даними пресслужби СБ України, від початку повномасштабного вторгнення РФ відкрито кримінальні провадження щодо понад 100 священнослужителів УПЦ (МП), майже 50 із них уже повідомлено про підозру, а 26 отримали судові вироки.
Наші новини є у Facebook
У інтерв'ю МА АСС адміністратор Чернівецько-Буковинської єпархії, капелан Іоан Чокалюк зазначив, що таке рішення держави назрівало давно та розповів, як, ймовірно, розгортатимуться події далі:
«Як би не називалася церква - під її назвою може бути захована різна сутність. Сьогодні держава зрозуміла, що в організації, яка називає себе УПЦ, є багато духовенства, які чи свідомо по своєму духу, чи завербовані і співпрацюють зі спецорганами РФ. Ми бачимо, що станом на сьогодні є понад 100 кримінальних проваджень по духовенству за зраду батьківщини, колабораціонізм. Зрештою і тероризм, диверсії. Чого лише вартує обмін митрополита Іонафана, коли за нього росіяни нам дали десятки наших полонених військових. Якою духовною роботою займався цей владика в Україні, що за нього дали 70 наших полонених?
Тому ВР ухвалила таке мудре рішення і на рівні закону прийняла заборону московського патріархату в Україні.
Як воно має діяти?
В УПЦ є статут, де, звичайно, не вказано, що вони належать до московського патріархату. Держава створила комітет етнополітики, який у своїй структурі має релігійну комісію, де зібрали світських фахівців, які мають теологічну освіту, розуміються не тільки на державних статутах, а й на канонічному праві, церковному. Такі фахівці з легкістю доведуть, що саме релігійна організація УПЦ належить до ворожої Україні структури і з центром у державі, яка є агресором.
Тоді вже мала б набрати чинності 5 стаття, 2 пункт, де описується, що навіть коли релігійна організація володіє державним майном (оренда чи довічне, інше користування) це майно відчужується на користь держави. Відповідно держава може його передати іншій релігійній організації.
Тому за 9 місяців комітет етнополітики дасть оцінку релігійній організації. Приблизно в Україні є ще 7 тисяч парафій, які мають стаціонарні будівлі. З них 3 тисячі - комунальна власність. Це велика сила. Навіть якщо тільки такий результат закону - це вже буде великий пласт роботи. Це буде нелегко, в часі довго, але все можливо.
Людям дадуть право вибору. Головне, щоб у цьому всьому було комфортно людям. Щоб людина знаходила в храмі духовне задоволення.
Якщо не викорінити російську церкву з України - всередині держави буде спільнота, яка ненавидітиме все українське, війни не припиняться. З усього православ'я такої агресивної та віроломної, терористичної організації як російська церква немає».
Отримуйте новини в Telegram
Єпископ Чернівецький та Буковинський ПЦУ Феогност розповідає, що представники УПЦ мали б ще до прийняття закону визначитися та вказати свою канонічну приналежність, проте там вирішили цього не робити і пішли шляхом обману:
«Раніше, до закону, було надано право визначити свою релігійну організацію - до прикладу, російська православна церква в Україні. Тоді всім все було б зрозуміло і вони мало право змінити статут. А вони хотіли схитрувати, приховати свою приналежність. Тому держава, яка дбає про порядок і безпеку, впорядкувала все. І це правильно. Всі тепер змушені коритися. Які будуть санкції до представників в майбутньому і чи будуть взагалі - невідомо. Якщо доведено, що це церква держави-агресора, дії якої засуджені всіма, зокрема й світовим православ'ям - а ви це пропагуєте, то ви зрадники своєї країни, народу».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами