У Чернівцях у середмісті дослідники віднайшли фрагменти цегли, кераміки, монети, залізні деталі, які датуються кінцем ХІХ – початком ХХ ст. Ці знахідки не є археологічними об’єктами, але мають свою наукову цінність, пише Медіа агентство АСС.
«Наша група у складі чотирьох дослідників провела у сквері три години, це було 15 червня. І за цей час ми виявили понад 111 металевих предметів, з них 61 монета різного періоду: австрійського, румунського, радянського. Ми користувались металошукачем. Серед знайденого: ґудзики військових, чиновників, гільза, товарні пломби, фрагмент свинцевої статуетки коня (лише копито залишилось). Є і ювелірні прикраси, але це не дорогоцінні метали. Це все підйомний матеріал. Для науковців це все має цінність – кожен предмет має паспорт, вказано – де, коли і ким вона знайдена. І це вже стає історичним джерелом, ним можна користуватись, на нього можна посилатись у працях, опиратись як на історичний доконаний факт», - розповів археолог Сергій Пивоваров.
Отримуйте новини в Telegram
Обстеження провели краєзнавці Микола Салагор, Сергій Пивоваров, Віталій Калініченко та ініціатор пошукових робіт журналіст та історик Юрій Чорней.
Археолог Пивоваров також розповів, що колись на місці нинішньої Соборної площі був пагорб з лісами довкола. Це була найвища точка – 225 метрів над рівнем моря. Згодом пагорб вирівняли, ліс спилили, дрова продали – тому цю місцевість потім називали Дров’яна площа. За Австрійських часів це була «Австріян пляц», де проводили в тому числі і «Петрівський ярмарок». Ймовірно, тоді мешканці і губили всі ті предмети, котрі зараз віднайшли дослідники.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами