У чернівецькій лікарні №1, котра є однією з центральних у боротьбі з коронавірусом, київська фірма презентувала прилад. З його допомогою можна безпечніше та оперативніше очищати приміщення від вірусів, пише ІА АСС.
«Цей світильник за допомогою кристалів видає ультрафіолетове випромінювання. В чому принципова різниця між бактерицидними та ультрафіолетовими лампами? Тут довжина хвилі працює лише у потрібному бактерицидному спектрі. Це невидиме випромінювання, яке максимально убиває всі наявні бактерії, - пояснює Артем Орехов, директор компанії-розробника. – Тут немає ртуті, як у газорозрядних лампах, тому ефект зараження приміщення виключено. А також нема такої довжини хвилі, котра взаємодіє з киснем, та не виробляється шкідливий озон. Тому і провітрювати приміщення після застосування не треба».
Площа, котру покриває дезінфектор, - до 150 квадратних метрів. Час використання з максимальним ефектом - до 20 хв. Про вартість цього екземпляру не говорять, комерційна таємниця. У разі серійного виробництва ціна суттєво знизиться. Розробники кажуть: аби знати точну вартість – слід розрахувати кількість та потужність апаратів на конкретному прикладі приміщення.
Читати також: За добу від коронавірусу одужали 117 буковинців. Зареєстрували 24 нових випадки COVID-19
«Ми у приймальному відділенні провели бактеріологічне дослідження. Потім увімкнули прилад на 20 хв. За цей час повітря очистилось від мікробів на 100%. Апарат хороший. Особливо для операційних. Зараз ми використовуємо кварц, це давня технологія. Тому оперативно очищувати операційні, де багато інфекції, було б доречно», - розповідає головний лікар лікарні №1 Анатолій Петричук.
Це технологія нова не лише в Україні, а й у світі. Місяць тому Бостонський університет заявив, що вплив ультрафіолету на вірус SARS діє згубно. Лабораторно вони зуміли за 6 секунд знищити вірус на кімнатних поверхнях.
Наші новини є у Facebook
«Цей прилад міг би працювати у садочках та освітніх закладах. Треба готуватись, що пандемія не відступить, відповідно, мусимо подумати про механізм захисту. Ми дамо фахівцям план-схему садочка та школи, аби вони розрахували вартість. Якщо буде дуже дорого – можемо не потягнути», - коментує заступник міського голови Чернівців Олександр Паскар.
У прилад вмонтовано датчик руху – у разі появи людини у радіусу 15 метрів він зупиняється.
Якщо когось зацікавить технологія – розробники готуватимуть документи на ліцензування та сертифікацію.
«Ультрафіолетове випромінювання – ефективний спосіб дезінфекції повітря і поверхонь. Санітарне законодавство передбачає використання ультрафіолету у закладах охорони здоров’я, освіти, соціальної інфраструктури, - каже головний епідеміолог Чернівецької області Юрій Падурару. - Серед усіх збудників інфекційних хвороб віруси найчутливіші до дії ультрафіолету. Тому застосуванн таких приладів під час пандемії когронавірус, доцільне та ефективне. Але конкретно цей екземпляр слід вивчити, сертифікувати, отримати дозвіл Міністревто охорони здоров’я».
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами