І якщо так, то в яку саме? Про переваги тренувань у спортивному клубі «Тay-Sen» ми поговорили з президентом та засновником Євгеном Мотовиліним.
Скажіть, а який у Вас досвід у сфері карате?
Наш клуб існує ось вже сім років, а загалом працюю з дітьми близько 15-ти. Щодо особистих досягнень, то я єдиний в Чернівцях та перший в Україні володар медалі Чемпіонату світу з олімпійського карате, багатократний чемпіон України, також маю дві вищі освіти.
З якого віку ви приймаєте учнів?
Ми починаємо працювати з дітками 4-5 років. Щоправда, на цьому етапі саме карате не практикуємо. Це більше фізкультура та привчання до дисципліни у ігровій формі. Ну, а власне карате починається з 6-7 років. Головне для нас, щоб дітям подобалися тренування, щоб вони гармонійно розвивалися і з часом підвищували свою бойову техніку. До речі, предмет нашої гордості - перемоги наших учнів на змаганнях та членство у Збірній України з карате.
Читати ще: З перемогами міжнародного турніру повернулися чернівецькі каратисти
А коли не пізно починати?
Ніколи не пізно! Карате – це ж не суто спорт. Карате – це бойове мистецтво зі своєю філософією. Наразі у нашому клубі найстаршому підопічному 52 роки.
Чи є протипоказання? І в яких випадках навпаки, карате сприяє покращенню здоров’я?
У нас не тільки викладають карате! У нашому клубі також дзюдо (від 6 років), фітнес, самооборона, тайський бокс (з 6 років) та кікбоксинг. А щодо користі здоров’ю – то це, ледь не головний наш лозунг! Ми не робимо ставку лишень на завоювання медалей, ми за гармонійний розвиток особистості в цілому. Маємо гарні приклади, як наші учні побороли астму, і деякі захворювання серця.
Також вчимо їх не вступати у конфлікти, а обійти їх, без використання сили. По можливості звісно. До речі, працюємо і з дітками-аутистами.
Як щодо жіночої аудиторії?
Для чарівної половини людства у нас є фітнес та карате для мам. За індивідуальним побажанням пропрацьовуємо проблемні зони: прес, сідниці, еластичність м’язів.
Як Ви підтримуєте форму?
Хоч близько 4 років не виступаю, та занять не полишаю: бігаю, тренуюсь разом зі своїми спортсменами. Тим паче, на власному досвіді набагато легше пояснити багато речей та прийомів.
Як часто варто відвідувати тренування?
Оптимально: тричі на тиждень (для початкового та середнього рівня підготовки). При цій інтенсивності організм адаптується до навантаження, та готовий до більшого. Якщо ж є прагнення до підвищення майстерності чи то підготуватися до змагань - кількість тренувань варто збільшувати.
До теми: Чернівецькі каратисти забрали майже усі медалі із німецького турніру
Чекаємо усіх охочих приєднатися до нашої команди. Наші адреси:
вул. Ясська, 1
Просп. Незалежності, 72
вул. Текстильників, 17
вул. Руська, 222
вул. Героїв Майдану, 57
вул. Героїв Майдану, 77А
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами