Писанкарство – це вид мистецтва, якому не важко навчитися будь-кому, пише Медіа агентство АСС. Яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску та спеціальних фарб є символом сонця, життя, безсмертя та любові.
Оздоблене візерунками яйце набуло символічного релігійно-обрядового значення ще задовго до християнства.
Отримуйте новини в Telegram
Дослідники вважають, що розпис української писанки має понад 100 символічних малюнків. Основні орнаменти, що використовуються для виготовлення писанок: сонце, хрест, зоря, квіти, гілка, спіраль, дерево життя та інші.
Під час розпису писанки потрібно: яйце, писачок (спеціальний інструмент для писанкарства), шматок воску, свічка та спеціальні фарби. Щоб зберегти писанку якомога довше, бажано використовувати сире яйце, з якого потім потрібно зробити видувку, циганською голкою створивши отвори в протилежних його частинах.
Про символізм та важливість розписаного яйця розповіла Ольга Ровецька, талановита майстриня з Львівщини, котра нещодавно у Чернівці привозила експозицію із 400 писанок.
«У житті моєму писанка з’явилась давно. Писала їх мама, тітка, а ми малі бігали і дивились. Десь з 12 років я вже почала сама пробувати писати. Не було писачків, фарб. Пригадую, ми брали металевий наконечник від шнурівок. А при цій технології, котра є зараз, писати писанки – радість. Я бачу свою місію у писанкарстві: гарно горить свічка, пахне віск, з’являється орнамент і це до останнього моменту інтрига – що вийде. Це вид арттерапії. Вона заспокоює, відчуваєш ґрунт під ногами. Цей процес допомагає знайти своє, триматись за корені. Бо чим гарніша коренева система – тим розлогіша крона», - каже майстриня Ольга Ровецька.
Мисткиня наголошує, що перфекціонізм у цій справі є зайвим. Адже не варто прагнути до рівних ліній. Головне отримувати насолоду від процесу. А вже згодом візерунки самі лягатимуть на поверхню чітко і плавно.
Писанки – це традиція, котра переходить з покоління у покоління. Це те, що залишається після нас. Це про душевну рівновагу та душевний спокій.
Матеріал підготувала Аріна Культасова, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами